Kategorie Medycyna naturalnaOdżywianieZdrowie

Herbata z hibiskusa powinna już dziś wylądować w Twojej kuchni! 7 niesamowitych właściwości

Hibiskus znały już nasze babcie. Pity pod postacią herbaty ma pozytywny wpływ na zdrowie i potrafi wiele zmienić w naszym organizmie. Przyjrzyjcie się bliżej jego właściwościom!

via GIPHY

#1 Obniża poziom cukru we krwi

Jeśli Waszym zmartwieniem jest za wysoki poziom cukru we krwi – hibiskus jest idealnym remedium! Przyjmowanie go przez 21 dni potrafi zredukować glukozę we krwi o 41- 46%!

#2 Obniża poziom złego cholesterolu

Nie dość, że 3 tygodnie kuracji hibiskusem mogą obniżyć zły cholesterol aż o 22%, to jednocześnie zapobiegają jego wchłanianiu przez ciało! Przy okazji hibiskus podnosi poziom dobrego cholesterolu.

#3 Obniża ciśnienie krwi

Wiecie, że picie herbaty z hibiskusem obniża ciśnienie krwi i pomaga je kontrolować? Dlatego osoby borykające się z jego skokami powinny włączyć hibiskusową herbatę na stałe do swojej diety.

via GIPHY

#4 Przyspiesza porost włosów

Szampony z dodatkiem hibiskusa to świetny sposób na bujną czuprynę. Przyspiesza on porost włosów i pogrubia je. Ma także właściwości prostujące i zapobiegające plątaniu się włosów!

#5 Przyspiesza gojenie się ran

Kubek herbaty hibiskusowej pomoże Wam wyleczyć rany i oparzenia! Jej picie działa od środka i przyspiesza regenerowanie się tkanek oraz powstawanie nowego naskórka, na miejsce tego zniszczonego.

#6 Chroni przed rakiem skóry

Hibiskus świetnie chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV i chemikaliów, które mogą przyczyniać się do powstawania raka Należy stosować go bezpośrednio na skórę, przed ekspozycją na słońce.

#7 Poprawia odporność

Ekstrakt z hibiskusa stymuluje komórki odpowiedzialne za zwalczanie infekcji. W efekcie wzmacnia naturalną barierę ochronną organizmu. By osiągnąć taki efekt wystarczy mocna hibiskusowa herbata, oczywiście pita regularnie!

via GIPHY

Wiemy, że upały nie sprzyjają ochocie na herbatę. Jednak pamiętajcie, że z ekstraktu z hibiskusa możecie zrobić także pyszną, orzeźwiającą lemoniadę! Warto na stałe zaprzyjaźnić się z tą rośliną.

Źródło: curejoy.com | Fotografie: www.giphy.com, www.instagram.com | Miniatura wpisu: Źródło: Instagram