Kategorie Choroby układu oddechowegoChoroby zakaźneKoronawirusZdrowie

Nawet 12 milionów wiadomości do Polaków od Ministerstwa zdrowia w sprawie szczepionek. Znamy jej treść

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce robi się coraz bardziej poważna. W związku z tym ministerstwo zdrowia postanowiło wysłać do nawet 12 milionów Polaków wiadomość. Wiadomość, której treść będzie uzależniona od rodzaju i dawek wcześniej przyjętej szczepionki. Co dokładni ma zawierać w sobie treść?

Trzecia dawka szczepionki

Według oficjalnie dostępnych dawek w Polsce podano już 40,2 mln dawek szczepionki przeciwko COVID-19, a 20,2 mln osób jest w pełni zaszczepionych. Liczba ta stale rośnie, dlatego też coraz więcej Polaków jest uprawnionych do przyjęcia dawki przypominające, tzw. trzeciej dawki lub boostera. Trzecia dawka, na którą od początku listopada mogą zapisywać się wszyscy, ma zapewniać ochronę na kolejne 9-10 miesięcy.

wiadomość od ministerstwa zdrowia
Flickr

SMS od ministerstwa zdrowia

Dzisiaj tj. 19 listopada ministerstwo zdrowia zaczęło rozsyłać wiadomości do Polaków, którzy są w pełni zaszczepieni – są po dwóch dawkach szczepionki lub po jednej dawce szczepionki Johnson & Johnson. W treści wiadomości otrzymamy przede wszystkim datę, od kiedy możemy udać się na szczepienie przypominające. Przypomnijmy, że zapisać na trzecią dawkę można się dopiero po upływie co najmniej 6-ciu miesięcy od zakończenia cyklu szczepień. Takie wiadomości mają być rozesłane łącznie do blisko 12,25 mln osób!

Covid Vaccine Icons - Download Free Vector Icons | Noun Project

Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych! Od (data) możesz zapisać się na dawkę przypominająca i wydłużyć o rok Twój certyfikat. Więcej na gov.pl/szczepimysie – czytamy w treści wiadomości

Kolejną wiadomość o następującej treści otrzymamy w dniu szczepienia:

>Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych! Możesz już zapisać się na dawkę przypominającą. Wydłuży to Twój certyfikat o rok. Zadzwoń pod bezpłatny numer 989

Do dziś dawkę przypominającą wzięło już 1,6 mln Polaków.

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: www.flickr.com