Kategorie Dieta i odchudzanieOdżywianieZdrowie

McDonald’s będzie sprzedawał wegańskie burgery. Nad ich recepturą pracowano 3 lata

The Vegan Society z 2018 podaje, że ponad 600 tys. osób na świecie deklaruje się, że są weganami, co daje 1,16% populacji. To całkiem sporo, dlatego zupełnie zrozumiałe wydaje się, że coraz więcej sieciówek wprowadza do swojej oferty dania wegańskie. Na ten krok zdecydowała się również doskonale znana wszystkim potężna sieć restauracji McDonald’s.

Tzw. kanapka McPlant jeszcze we wrześniu ma trafić do wybranych restauracji w Wielkiej Brytanii, a już od przyszłego roku ma być stałą pozycją w restauracjach na Wyspach Brytyjskich i w Irlandii. Niewykluczone, że za jakiś czas będzie dostępna również w Polsce. Co wiemy o kanapce McPlant? Czy ma szanse podbić serca klientów?

McDonald’s będzie sprzedawał wegańskie burgery. Nad ich recepturą pracowano 3 lata
Pixabay

Wegański burger w McDonald’s. Nad jego recepturą pracowano trzy lata

Przygotowanie smakowitych, wegańskich dań wymaga nie lada kunsztu kunsztu kucharskiego. W końcu należy zrezygnować nie tylko z produktów zwierzęcych, ale również produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak jaja, mleko itp…

Wegański burger, który ma trafić do restauracji McDonald’s, powstał we współpracy ze znającym się na rzeczy gigantem, czyli firmą Beyond Meat, która specjalizuje się w produkcji roślinnej alternatywy dla mięsa. Produkty firmy imitują prawdziwą wołowinę. W rzeczywistości natomiast źródłem białka jest w nich groch.

W kanapce McPlant oprócz wegańskiego kotleta ma znaleźć się również wegański ser na bazie białka grochu oraz sos sporządzony z roślin.

McDonald’s będzie sprzedawał wegańskie burgery. Nad ich recepturą pracowano 3 lata
Max Pixel

Co ciekawe, wegańskie burgery mają być przygotowywane na innych stanowiskach niż burgery z mięsem prawdopodobnie dlatego, aby nie miały ze sobą żadnej styczności. Cena? Zależnie od dodatków wegańskie burgery mają kosztować od 3,49 do 4,89 funta (po przeliczeniu od około 18,50 zł do nawet 25 zł). To całkiem sporo. Niewykluczone jednak, że kiedy kanapka weszłaby do oferty w Polsce, byłaby tańsza.

Obecnie w restauracjach McDonald’s w Polsce i nie tylko można kupić kanapkę Veggie Burger, która jest pozycją wegetariańską, nie wegańską. Próbowaliście? Jesteście ciekawi, jak będzie smakować kanapka wegańska? Swoją drogą co jest Waszą ulubioną pozycją w McDonald’s? Czekamy na Wasze odpowiedzi!

________________________

*zdjęcia mają charakter poglądowy

Źródła: businessinsider.com.pl
Fotografie: www.pxfuel.com