×

Miała 22 lata i ważyła ponad 300 kg. Dziś ciężko uwierzyć, że to ta sama osoba!

„Historie wielkiej wagi” to popularny program telewizyjny emitowany w Stanach Zjednoczonych od 2012 roku. Program ten koncentruje się na ludziach o wadze powyżej 600 funtów (270kg) i ich wysiłkach, aby schudnąć i poprawić swoje zdrowie. Jedną z uczestniczek była Christina, która w wieku 22 lat ważyła ponad 300 kg. Jej metamorfoza była naprawdę spektakularna, z resztą sami oceńcie…

Pierwszym krokiem do lepszego życia było zgłoszenie się do programu

źródło: google

źródło: google

Odchudzanie wymaga wielu wyrzeczeń i dyscypliny, aby osiągnąć zamierzone rezultaty. Ważne jest, aby zachować zdrowy rozsądek i ustalić realistyczne cele odchudzania. Podstawowymi narzędziami w procesie odchudzania jest wprowadzenie zdrowej diety i regularnego wysiłku fizycznego. Jednak każdy kto choć raz próbowała wie, że mimo prostej teorii, w praktyce zrzucanie wagi nie jest takie łatwe.

Dlatego też bardzo popularne stały się programy, które mają na celu wsparcie osób zmagających się z nadwagą i otyłością. Jednym z nich jest 'My 600-Pound Life’ emitowany w Polsce pod nazwą „Historie wielkiej wagi”. Każdy odcinek toczy się wokół historii jednego uczestnika i jego próby radzenia sobie z problemem nadwagi.

źródło: google

źródło: google

Do drugiego sezonu tego programu zgłosiła się 22-letnia Christina Phillips, która w tamtym czasie ważyła 311 kg. Przez poważną otyłość nie mogła samodzielnie się poruszać, a jej zdrowie było w coraz gorszym stanie. Zdesperowana kobieta wysłała zgłoszenie do programu i w ten sposób rozpoczęła walkę o lepsze życie.

Pierwszym krokiem była operacja bariatryczna, polegająca na zmniejszeniu żołądka. Jednak, aby można było ją przeprowadzić bez ryzyka, Christina musiała zrzucić odpowiednią ilość kilogramów. Gdy jej się to udało lekarze wykonali zabieg, a kobieta mogła podjąć kolejne działania.

Na jej drodze stało wiele wyzwań, jednak Christina stawiła im czoła

źródło: google

źródło: google

Po operacji Christina przeszła na dietę i wprowadziła do swojego życia więcej ruchu. Jej przygoda z odchudzaniem nie była łatwa i zdarzały się chwile słabości i gorsze dni. Jednak kobieta nie poddawała się i przestrzegała zaleceń specjalistów.

W 10 lat kobiecie udało się schudnąć ponad 200 kg. Obecnie waży 84 kg i jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci. Jej historia jest inspiracją dla innych i udowadnia, że jak się czegoś bardzo chce, to można to osiągnąć. Porównując jej dawne zdjęcia do obecnego wyglądu trudno uwierzyć, że to ta sama osoba.

Może Cię zainteresować