×

Anoreksja grasuje wśród dziewczyn. Głównym powodem jest myśl, że nikomu się nie podobają

Anoreksja jest jednym z najniebezpieczniejszych schorzeń, jakiego można doświadczyć. Jest to zaburzenie, które w istocie kieruje nas przeciwko własnemu ciału. Gdy walczymy z głęboko zakorzenionym problemem postrzegania własnego wyglądu i nie potrafimy sobie z nim poradzić, choroba bardzo łatwo może nas pokonać.

Dzięki mediom społecznościowym mamy teraz możliwość bardziej otwartego wypowiadania się na takie tematy. Zawsze istnieje spora szansa, że przez dzielenie się swoimi przeżyciami ​​wpadniemy na kogoś, kto przechodzi przez to samo.

Anoreksja może prowadzić do śmierci, gdy nie jest leczona. Niestety, wśród nas jest wiele młodych kobiet, które uważają, że wychudzona sylwetka to cel, do którego warto dążyć…

Emelle jest kobietą z Anglii, która borykała się z wyjątkowo ciężkim przypadkiem anoreksji. Wiedziała, że ​​nie może dłużej żyć w ten sposób. W najgorszym momencie jej masa ciała zmniejszyła się do zaledwie 31,5 kg.

Nie była w stanie znaleźć chłopaka tak łatwo jak jej przyjaciele. W rezultacie kobieta zaczęła wierzyć, że jest zbyt gruba, by kiedykolwiek zostać uznaną za atrakcyjną. Nie trwało długo, zanim jej związek z jedzeniem zmienił się w piekło.

Nie chciała uwierzyć, że problem anoreksji dotyczy właśnie jej. Dziewczyna cały czas czuła się słabo. Przyjaciele i rodzina Emelle próbowali jej pomóc, ale oskarżyła ich o próbę zrujnowania jej życia.

Choroba zmieniła ją w kłamcę. Było to nieuniknione, aby ukryć ogromne szkody, jakie jej styl życia wyrządził jej ciału. Kiedy zaczęła zdawać sobie sprawę, że bardzo potrzebuje pomocy, zdobyła się na odwagę i umieściła drastyczne zdjęcia w Internecie.

Dziewczyna zdała sobie strawę, że musi zacząć walczyć z wyniszczającą jej ciało chorobą!

Emelle wkrótce zaczęła przywracać prawidłową masę ciała i rozwijać o wiele zdrowszą sylwetkę. Dziewczyna waży teraz 55 kg i cieszymy się, że dni opanowane przez anoreksję odeszły na zawsze. Teraz dzieli się swoją historią i ma nadzieje, że da siłę innym do walki z chorobą. Po prostu nigdy nie wiemy, kiedy możemy uratować komuś życie!

Może Cię zainteresować