×

Pozbądź się wągrów i innych zanieczyszczeń skóry w całkowicie naturalny i tani sposób

Wielu z nas cierpi z powodu problemów z cerą. Jednak przyczyny zmian skórnych są często trudne do określenia. Mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych, zaburzeń odżywiania lub zmian stylu życia.

W aptece znajdziemy wiele środków mających pomóc rozwiązać problem, ale są one pełne syntetycznych związków chemicznych, które mogą zaszkodzić skórze. Na szczęście tradycyjna medycyna daje nam wiele możliwości, aby pozbyć się wyprysków, zaskórników, brodawek, pieprzyków, wągrów i plam starczych bez skutków ubocznych.

1. Pieprzyki

Większość z nich jest nieszkodliwa. Pieprzyki pojawiają się na naszym ciele pod wpływem działania słońca lub za sprawą genetyki. Jak sprawić, aby były mniej widoczne?

Rozwiązanie:

Wymieszaj proszek do pieczenia z olejem rycynowym i nałóż go na pieprzyk, którego chcesz się pozbyć. Powtarzaj ten proces każdego wieczora aż do uzyskania zadowalających Cię efektów.

2. Brodawki i kurzajki

Ich pojawienie się na skórze jest zwykle związane z obecnością wirusa HPV w organizmie. Zazwyczaj ich obecność wskazuje na pewne problemy z układem odpornościowym. Jak się ich pozbyć?

Rozwiązanie:

Wypróbuj działanie octu jabłkowego, ponieważ jest on bardzo skuteczny. Wystarczy nasączyć nim bawełniany wacik i posmarować brodawkę, a następnie przykryć to miejsce plastrem na cały dzień. Jeśli nie chcesz stosować octu, zrób to samo, ale umieszczając pod plastrem kawałek czosnku.

3. Wągry

Kluczem do uzyskania czystej skóry jest pozbycie się zanieczyszczeń z otwartych porów. Jak sobie z nimi poradzić?

Rozwiązanie:

Najbardziej skutecznym sposobem na pozbycie się wągrów jest peeling twarzy. Wszystkie składniki do przygotowania naturalnego peelingu można znaleźć w kuchni. Wymieszaj łyżkę cukru, łyżeczkę wody oraz sok z połowy cytryny. Konsystencja pasty będzie przypominać mokry piasek. Nałóż peeling na skórę twarzy i wykonaj delikatny masaż przez 5 min, następnie spłucz pozostałości ciepłą wodą.

4. Włókniaki starcze

Są to miękkie i wiszące guzki o różnej wielkości. Przybierają barwę skóry lub są nieco od niej ciemniejsze. Szczególnie często pojawiają się na szyi i karku u starszych kobiet. Jak się z nimi uporać?

Rozwiązanie:

Najprostszym sposobem ich pozbywania się jest wycinanie lub wypalanie. Jeśli boisz się bólu, zastosuj domową metodę. Olejek z drzewa herbacianego wraz z kilkoma kroplami wody może pomóc. Nasącz tą mieszanką patyczek higieniczny i smaruj włókniaki 3-4 razy dziennie.

5. Plamy starcze

To przebarwienia skórne, powstające na skutek bezpośredniego działania promieni słonecznych lub po prostu ze względu na starzenie się organizmu. Częste opalanie, także na solarium przyczynia się do powstawania brązowych palm na skórze twarzy, dekoltu i rąk. Jak się ich pozbyć?

Rozwiązanie:

Jeśli będziesz pocierać je sokiem z cytryny kilka razy dziennie, znikną same. Alternatywnie możesz zastosować krem na bazie aloesu, którego należy pozostawić na skórze przez minimum 20 minut.

Teraz już wiesz jak radzić sobie z uciążliwymi problemami z cerą bez wydawania fortuny. To naprawdę proste!

Może Cię zainteresować