Kategorie OdżywianieZdrowie

Przytyła i wygląda świetnie! Ta dziewczyna udowadnia, że kilogramy na wadze to ściema.

Spalacze tłuszczu, ekstrakty z zielonej herbaty, owijanie ciała, odsysanie tłuszczu czy zmniejszenie żołądka… Jeśli kiedykolwiek rozważałaś zrzucenie kilku kilogramów to z pewnością spotkałaś się z takimi rozwiązaniami przeszukując Google wzdłuż i wszerz. Od lat, kobiety bez względu na wiek, pochodzenie etniczne czy kulturę, mają obsesję na punkcie utraty wagi i osiągnięcia wymarzonej sylwetki.

Wskaźnik skali BMI poniżej pokazuje jakie normy powinno spełniać nasze ciało:

przytyla-wyglada-swietnie-2

Nasza bohaterka i aktualna matka, Kelsey Wells, wymieniała się wraz ze swoimi przyjaciółkami specjalnymi taśmami, chodziły po lekarzach od których wracały z bardzo drogimi suplementami, czytały artykuł po artykule m.in. o ludziach, którzy przeszli na ekstremalne diety. Wszystko po to, aby zmieścić się w strój o wymarzonym rozmiarze!

Będąc w ciąży przytyła niemal 12 kg. Jak się domyślacie po urodzeniu dziecka była bardzo niezadowolona z własnej figury. Kobieta postanowiła wziąć się w garść i zabrać się za swoje ciało!

przytyla-wyglada-swietnie-3

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie…

przytyla-wyglada-swietnie-4

Pierwsze zdjęcie pokazuje jak wyglądała tuż po porodzie gdzie ważyła 65 kg, drugie po upływie 8 tygodni z wagą 55 kg, a ostatnie z nich pokazuje jej piękna sylwetkę kilka miesięcy później przy wadze… 63 kg! Jak to możliwe?

Program treningowy Bikini Body Guide (BBG) zaleca fotografowanie całego swojego ciała wraz z upływem czasu podczas treningów i stosowania diety. Waga nie zawsze odzwierciedla wygląd naszego ciała, gdyż proporcjonalnie kilogram mięśni posiada dużo bardziej zwartą budowę i objętościowo jest znacznie mniejszy niż kilogram tłuszczu. Tak więc kilogram mięśni zajmuje w organizmie mniej miejsca niż kilogram tłuszczu.

Zanim zaszłam w ciążę ważyłam 59 kg. Chciałam zejść do 55 kg, aby wejść w moje ulubione dżinsy jednak nie było poparte to żadnym działaniem. Postanowiłam to zmienić! Po kilku miesiącach BBG i karmienia piersią w końcu się udało. Może to wydawać się dziwne, ale przybrałam na wadze aż 8 kg, a dżinsy pasują jak ulał! Nigdy wcześniej nie miałam więcej mięśni i mniej tkanki tłuszczowej niż teraz. Nigdy nie czułam się lepiej we własnej skórze niż czuję się teraz!

Wells ostatnio pojawiła się nawet jako modelka fitness w magazynie Cosmopolitan!

przytyla-wyglada-swietnie-5

Tak więc drogie Panie, pamiętajcie. Nie warto obsesyjnie sprawdzać swojej wagi w tracie kuracji odchudzającej. Liczby to nie wszystko!

Źródło: distractify.com | Fotografie: instagram.com