×

W 11 miesięcy schudła 85 kg. Wiele osób jej nie wierzyło. Wtedy opublikowała kolejne zdjęcie

Czasami, kiedy słyszymy historię osób, które w zaledwie kilka miesięcy zrzuciły kilkadziesiąt kilogramów, wydaje nam się to być czymś zupełnie nierealnym. Czymś oderwanym od rzeczywistości. Nie inaczej jest w przypadku zestawianych ze sobą zdjęć „przed” i „po”. Niektórzy z góry zakładają, że dzielący je odstęp czasu jest dłuższy niż podano w opisie lub też zostały one dotknięte magiczną różdżką zwaną Photoshop.

Przypadek naszej bohaterki bez dwóch zdań wpisuje się w ramy niesamowitych przemian. W końcu w zaledwie 11 miesięcy schudła ze 169 do 84 kilogramów – zrzuciła 85 kilogramów w niespełna rok czasu! Nic dziwnego, że kiedy opublikowała zdjęcia ze swojej przemiany w sieci, zrzucono jej kłamstwo i retuszowanie fotografii. Dziewczyna szybko ucięła jednak wszelkie zastrzeżenia. Wystarczyło, że opublikowała jedno zdjęcie więcej.

W 11 miesięcy schudła 85 kilogramów

24-letnia Simon Anderson, bo o niej mowa, jest stylistką i fryzjerką z Nowej Zelandii. Simon od lata zmagała się z nadwagą. Mimo prób i błędów, w końcu udało jej się zmienić swoje codzienne nawyki i osiągnąć zamierzony cel. W niespełna rok ze sporych rozmiarów kobiety zmieniła się w zgrabną, zdrowo wyglądającą dziewczynę. Swoją przemianą (zdjęcie „przed” i „po”) postanowiła pochwalić się w mediach społecznościowych licząc na słowa uznania ze strony internautów. I choć tych nie brakowało, wiele osób zarzuciło jej manipulację zarzucając jej, że taki efekt jest niemożliwy do osiągnięcia w tak krótkim odstępie czasu.

Archiwum prywatne

Archiwum prywatne

Aby raz na zawsze rozwiać wątpliwości co do dwóch powyższych zdjęć, dodała trzecią fotografię, którym zamknęła buzię wszystkim niedowiarkom.

Archiwum prywatne

Archiwum prywatne

Choć skóra na rękach i nogach dopasowywała się do kurczącej się tkanki tłuszczowej Simon, ta na brzuchu „zachowała się” zupełnie inaczej. Zamiast płaskiej powierzchni i lekkich zarysów mięśni brzucha nasza bohaterka musi oglądać sflaczałą skórę targaną przez siły grawitacji. Ten problem, chociaż nie dotyka każdego, jest powszechny szczególnie wśród osób, które utraciły dużo kilogramów w krótkim czasie. 

Simon ma za sobą masę wyrzeczeń i poświęcenia, aby dojść do miejsca, w którym się znajduje, dlatego chce, aby jej brzuch również wyglądał tak, jak na to zasługuje. Jedynym rozwiązaniem jest w jej przypadku operacja plastyczna, która pozwoli pozbyć się nadmiar skóry. Operacja, na którą jej nie stać, dlatego założyła zbiórkę z nadzieją, że uda jej się uzbierać pieniążki na uzyskanie wymarzonego brzucha.

Pocieszający dla Simon może być z pewnością fakt, że jej brzucha nie widać na co dzień, a ona sama prezentuje się naprawdę świetnie.

Dlaczego skóra obwisa po odchudzaniu?

Głównym zadaniem skóry jest ochrona narządów wewnętrznych. Ze względu na to, że przez sporą część życia rośniemy, skóra musi się rozciągać i rozciągać… Nadwaga, otyłość oraz związany z nimi wzrost rozmiaru komórek tłuszczowych wymuszają odpowiedź adaptacyjną w wewnętrznych warstwach skóry starając się stworzyć dodatkowe miejsce rozciągając m.in. elastyczną tkankę łączną. Po redukcji rozmiar komórek tłuszczowych niekoniecznie wraca do swojego pierwotnego rozmiaru, stąd problem obwisłej skory.

Źródła: joemonster.org
Fotografie: Archiwum prywatne

Może Cię zainteresować