Kategorie Zdrowie

Straszliwy nowotwór zaatakował Viviankę. Ze wznową idzie śmierć, przed którą możemy ją uchronić

Vivianna Gumienna ma zaledwie 2 lata, a niemal całe jej krótkie życie jest drogą przez piekło. Dziewczynkę zaatakowała neuroblastoma – śmiertelnie niebezpieczny nowotwór, który zdaniem ekspertów daje dziecku 40% szans na przeżycie. 2-latka rozpoczęła już leczenie, jednak potrzebuje wsparcia nas wszystkich.

Przerażająca diagnoza

Mieszkaliśmy i pracowaliśmy w Anglii. W 2020 roku podjęliśmy decyzję o powrocie do Polski. Tuż przed zjazdem w listopadzie wszystkie plany i marzenia legły w gruzach. Okazało się, że nasza córeczka ma bardzo złośliwy nowotwór! Neuroblstoma IV stopnia z przerzutami do szpiku, kości i węzłów chłonnych. To wyrok, potwornie niesprawiedliwy wyrok wydany na naszą malutką córeczkę… – mówi Daniel, tata Vivianki

W mgnieniu oka świat Vivianny i jej najbliższych wywrócił się do góry nogami. Życie dziewczynki zawisło na włosku. Konieczne było jak najszybsze podjęcie stosownych działań.

siepomaga.pl

Leczenie

Ciągłe wizyty w szpitalu sprawiają, że Vivianna przeżywa prawdziwą traumę. W końcu choroba zabiera jej dzieciństwo, którego tak bardzo potrzebują maluchy w jej wieku. Dziewczynka ma już za sobą niewyobrażalną ilość chemii, skomplikowaną 5-godzinną operację, 10 narkoz, przeszczep komórek macierzystych i 14 sesji radioterapii.

Nie jesteśmy w stanie opisać tego bólu, rozpaczy, bezradności i strachu… Ostatnich 7 miesięcy wolelibyśmy nie pamiętać. A to nie koniec…

Teraz czeka ją terapia przeciwciałami GD2. Immunoterapia celowana anty-GD2 jest ostatnim etapem leczenia dzieci z neuroblastomą wysokiego ryzyka. Jest realizowana po ponad 8 miesiącach od rozpoczęcia leczenia choroby standardową chemioterapią.

Vivianna cierpi na liczne skutki uboczne, w tym tak poważne jak choroba zrostowa żył wątrobowych, która zagrażała jej życiu! Nasza córeczka była już dziesiątki razy poddawana narkozie, miała wiele razy przetaczaną krew ze względu na całkowicie zniszczony szpik. Ten maleńki organizm został pokiereszowany przez chorobę i ciężkie leczenie – dodaje tata Vivianki

siepomaga.pl

Lekarze dają dziewczynce 40-50% szans na przeżycie

Lekarze dają dziecku 40-50% szans na przeżycie. To dość optymistyczny scenariusz. Szanse diametralnie spadają w przypadku gdy Neuroblastoma dałaby nawroty. Wówczas szanse maleją do 10%.

Jedyna nadzieja

Nadzieją dla Vivianny jest szczepionka przeciwko wznowie neuroblastomy, która zapobiega śmiertelnie niebezpiecznym nawrotom nowotworu, a tym samym znacznie zwiększa szanse na normalne życie. Podaje się ją w klinice w Nowym Jorku. Niestety, szczepionka kosztuje majątek, a rodziców dziecka nie stać na jej sfinansowanie.

Jako ojciec z całego serca proszę, pomóżcie nam ratować Viviankę! Bez Was nie damy rady uzbierać na leczenie! Błagam, nasza córka to dla nas wszystko! Staraliśmy się o nią 5 lat i nie wyobrażamy sobie życia bez niej. Żadne dziecko nie zasługuje na takie cierpienia, żadne dziecko nie powinno umierać przed rodzicami, w takich mękach…

siepomaga.pl

Zbiórka

Celem zbiórki jest szczepionka przeciw wznowie Neuroblastomy, bilety lotnicze i pobyt w USA.

Pomóc w uzbieraniu niezbędnej kwoty możesz TUTAJ.

Źródła: www.siepomaga.pl
Fotografie: www.siepomaga.pl