×

Utrata psa może być tak samo bolesna jak śmierć bliskiej osoby. Eksperci wyjaśniają dlaczego

Każdy, kto utracił swojego ukochanego psa, wie jak ogromny jest to ból i strata…

<a href=pinterest.com">

pinterest.com

Psy mogą pomóc nam przetrwać wiele wzlotów i upadków w naszym życiu. Dają nam powód, by obudzić się rano! Psy mogą poprawić ogólne samopoczucie właściciela, zwłaszcza zdrowie psychiczne. Ale z czym zostajesz, gdy nie ma już przy Tobie ukochanego pupila?

Więź ustanowiona między człowiekiem a psem jest szczera. A jednym z aspektów tej więzi jest tzw. „efekt bezpiecznej bazy”. To jest coś, co dzieci mają ze swoimi rodzicami. Rodzice są bezpieczną przestrzenią, przynoszą komfort, miłość i pewność siebie. Badanie pokazuje, że psy mają tendencję do zachowywania się podobnie jak dzieci. A nie ma większego bólu niż utrata dziecka…

<a href=pinterest.com">

pinterest.com

Tracisz źródło bezwarunkowej miłości i wsparcia

Utrata psa może poważnie zakłócić Twoje życie. Może wydawać Ci się nagle puste, zwłaszcza jeśli inni ludzie wokół Ciebie powtarzają, że „nadszedł czas, aby pójść dalej” i „to tylko pies”…

Muszę przyznać, że nigdy nie miałam psa, jednak znam osoby, które były ich właścicielami i widziałam, jak bardzo cierpiały po ich stracie.

<a href=pinterest.com">

pinterest.com

Pamiętam słowa jednego z nich, który powiedział do mnie „Straciłem kompana, który kochał mnie za to, że byłem, a nie przez to jaki byłem. Człowiek tak nie potrafi.”

Inną rzeczą, która może utrudnić to fakt, że nie ma wielu osób lub miejsc, które pomogą sobie poradzić z utratą.

Na przykład, gdy dana osoba umiera, często przychodzi się do terapeuty lub dołącza do grupy wsparcia i można porozmawiać z członkami rodziny i przyjaciółmi, a oni najprawdopodobniej zrozumieją.

Nic się wtedy nie dzieje, gdy anulujesz niektóre plany lub weźmiesz kilka dni wolnego, by opłakiwać. Ale jeśli to pies umiera, ludzie oczekują, że wszystko będzie dobrze w mgnieniu oka.

<a href=pinterest.com">

pinterest.com

Zgadzasz się z tym co wyżej napisałam? Jak Ty przeszedłeś przez utratę psa?

Może Cię zainteresować