Kategorie Zdrowie

Córka nie mogła pójść do szkoły z powodu miesiączki. Reakcja szkoły zbulwersowała jej ojca

U każdej kobiety miesiączka przebiega na swój sposób. U jedynych jest to delikatne krwawienie, bez większych oznak, natomiast u innych pań objawia się ogromnym bólem utrudniającym codzienne funkcjonowanie. Tak tez miała 13-letnia Izzy, która przez swoje bóle miesiączkowe nie mogła zasnąć. Niestety gdy jej tato chciał usprawiedliwić jej nieobecność w szkole, dyrekcja nie uznała tej przyczyny.

Jej bóle miesiączkowe były tak silne, że nastolatka nie była w stanie zasnąć

Według statystyk na ciężkie bóle menstruacyjne cierpi około 75% młodych kobiet i 35 dorosłych. U co piątej kobiety występują tak silny ból, że uniemożliwia jej codzienne funkcjonowanie. Mimo, to kwestia ta często jest bagatelizowana. Panie nie mogą zgłosić nieobecności w szkole czy pracy z powodu miesiączki, ponieważ ta nie zostanie uznana za podstawną.

Tak samo było w przypadku 13-letniej Izzy z Wielkiej Brytanii. Jej bóle miesiączkowe były tak silne, że nastolatka nie była w stanie zasnąć. Dlatego jej rodzice widząc przez co przechodzi córka postanowili, że nie wyślą jej następnego dnia do szkoły. Aby usprawiedliwić nieobecność nastolatki ojciec Marcus Alleyne zadzwonił do szkoły by przedstawić przyczynę jej nieobecności, jednak spotkał się z zaskakującym reakcją ze strony dyrekcji.

Szkoła spytała, czy to z powodu bólów miesiączkowych, co potwierdziłem. Usłyszałem, że obecność nie zostanie usprawiedliwiona. Odnieśliśmy wrażenie, że gdyby chodziło o jakąkolwiek inną chorobę albo ból, zostałoby to właściwie odnotowane, a nie potraktowane jako nieusprawiedliwiona nieobecność – mówił Marcus Alleyne w wywiadzie ze Sky News.

Marcus stwierdził, że nie zostawi tak tej sprawy. Postanowił stworzyć petycję, w której postuluje o uznanie bólu menstruacyjnego za uzasadniony powód nieobecności w szkole.

Jestem przekonany, że każda osoba, która miesiączkuje potwierdzi, że zdarzyło jej się cierpieć z powodu dysmenorrhoei. Tak, istnieje medyczna nazwa dla “bólu miesiączkowego”. Ta terminologia odzwierciedla fakt, że to globalnie rozpoznane schorzenie, które zwalcza się na różne sposoby, od leków sprzedawanych bez recepty i termoforu, aż do rozwiązań chirurgicznych. – czytamy w petycji Marcusa Alleyena, który podpisał się jako “dumny ojciec silnych, odważnych i inteligentnych młodych córek”.

Źródła: www.msn.com