Kategorie Zdrowie

Uśmiech tego maluszka z zespołem Downa sprawi, że Twój dzień natychmiast stanie się lepszy

Uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka. To nic innego, jak uniwersalny język szczęścia i życzliwości, który ma niewyobrażalną moc. Moc, która jest jeszcze większa, gdy wspomniany uśmiech gości na twarzy dziecka. Najlepszym potwierdzeniem tych słów jest poniższe nagranie, które zachwyciło internautów dosłownie na całym świecie.

Uśmiech dziecka z zespołem Downa

Bohaterka poniższego nagrania przyszła na świat z zespołem Downa (więcej na temat schorzenia w ostatniej części artykułu). Niedługo potem została adoptowana. Przybrana matka uchwyciła na krótkim, ale jakże uroczym nagraniu uśmiechającą się, 8-miesięczną wówczas dziewczynkę. Wszystko zaczęło się od pytania, jak mija jej dzień. W tej samej chwili  twarz dziecka rozświetlił piękny, szczery uśmiech. Chwilę później, gdy mama poprosiła o kolejny uśmiech, dziewczynka znów uśmiechnęła się od ucha do ucha!

Pod wideo, które zostało opublikowane na Facebooku przez National Down Syndrome Adoption zostało, czytamy „New smiles are the best smiles!” („Nowe uśmiechy to najlepszy usmiechy!”).

Nagranie do dnia dzisiejszego zostało obejrzane ponad 21 milionów razy, zebrało 335 tys. polubień i 38 tys. komentarzy. Te liczby chyba najlepiej świadczą o jego wyjątkowości i ciepłu, jakie ze sobą niesie.

Przybrana mam dziecka wierzy, że dzięki nagraniu więcej osób dostrzeże piękno dzieci z zespołem Downa i zdecyduje się na ich wychowywanie.

Obejrzyj poniższe nagranie, a na Twojej twarzy z pewnością pojawi się uśmiech

Zespół Downa

Zespół Downa to zespół wad wrodzonych spowodowany obecnością dodatkowego chromosomu – zdrowe dziecko rodzi się z 46 chromosomami, podczas gdy dziecko z zespołem Downa przychodzi na świat z trisomia chromosomu 21. Oznacza to, że wszystkie komórki znajdujące się w organizmie zawierają dodatkowy chromosom 21, co przekłada się na zmiany w wyglądzie zewnętrznym, rozwój mózgu i zdolności poznawczych (upośledzenie umysłowe), wady wrodzone serca czy pierwotny niedobór odporności.

Źródła: www.cdc.gov, www.facebook.com
Fotografie: www.facebook.com