Kategorie CiążaZdrowie

Urodziła własną wnuczkę mając 51 lat. Zrobiła to dla córki, która w końcu mogła zostać matką

Życie potrafi napisać takie historie, które nie śniły się najstarszym filozofom. Wydaje nam się, że nie przesadzimy, jeśli stwierdzimy, że ta się do takich zalicza. Dziś żyje nią nie tylko cała Ameryka, ale i cały świat.

Mówi się, że kochająca matka jest w stanie zrobić dla swojego dziecka wszystko i to dosłownie. Nasza bohaterka podpisała się ostatnio pod tym stwierdzeniem obiema rękami, bo jak inaczej określić to, że 51-letnia kobieta urodziła własną wnuczkę dzięki metodzie in-vitro. Zrobiła to dla swojej córki, która dzięki poświęceniu ze strony własnej mamy sama została mamą.

Instagram

29-latka nie mogła zajść w ciążę

29-letniej blogerka i higienistka stomatologiczna Breanna Lockwood wraz z mężem starali się o dziecko przez dwa lata. Niestety, mimo licznych prób nie doszło do zapłodnienia. Jedyną szansą na posiadanie dziecka była metoda in vitro, na która finalnie oboje się zdecydowali. Breanna poddała się zabiegowi 4-krotnie wciąż wierząc, że w końcu doczekają wymarzonego dziecka. Szczęście po raz kolejny było jednak po przeciwnej stronie – 29-latka dwukrotnie poroniła i raz doszło do ciąży pozamacicznej. Kiedy szansa na urodzenie zdrowego dziecka stawała się coraz bardziej odległa, oboje postanowili spróbować urodzić dziecka z pomocą matki zastępczej, czyli tzw. surogatki. Niedługo potem z propozycją wyszła sama matka Breanny.

Instagram

Urodziła własną wnuczkę mając 51 lat

51-letnia Julie Loving mimo swojego wieku postanowiła zostać surogatką. Zaproponowała córce i zięciowi, że „udostępni brzuch” i urodzi swojego pierwszego wnuka czy też ewentualnie wnuczkę. Jak sama twierdzi zgodziła się na taki krok dzięki miłości do swojej córki. Specjalista ds. płodności, dr Brian Kaplan, początkowo nie był jednak zwolennikiem takiego rozwiązania. Powodem był przede wszystkim dojrzały wiek kobiety.

Zwykle nosicielka ciąży powinna mieć mniej niż 40 lat, ale w medycynie do każdej osoby trzeba mieć indywidualnie podejście – wyjaśnił w rozmowie z Today

O tym, czy Julie Loving mogła zostać potencjalną surogatką, miały zadecydować rygorystyczne testy obejmujące m.in. badania lekarskie i edukację na temat potencjalnych zagrożeń. Wkrótce otrzymała jednak zielone światła do zajścia w tą wyjątkową ciążę. Co ciekawe, zaszła w ciążę już przy pierwszym zabiegu, a cała ciąża przebiegła wręcz podręcznikowo!

Instagram

 Moja mama dała czadu podczas ciężkiego porodu. Zapiera mi dech w piersiach, kiedy myślę, co zrobiła dla mnie moja mama – powiedziała Breanna

29-letnia Breanna została matką dzięki ogromnemu poświęceniu własnej matki, która urodziła za nią dziecko.

Serce mi rośnie, kiedy trzymam córkę w ramionach. Kiedy na nią patrzę, rozumiem, że zrobiłabym absolutnie wszystko, co potrzebne dla tego dziecka – przyznaje świeżo upieczona matka

Instagram

Chcąc oddać hołd babci, rodzice nadali dziewczynce jej imię – córeczka nazywa się Briar Juliette Lockwood

Instagram
Źródła: www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com