×

Urodziła pierwsze dziecko po 50 roku życia. Ich starania o potomstwo trwały prawie dekadę

Dziecko to kolejny krok na drodze tworzenia spełnionej i szczęśliwej rodziny. Niestety nie każdy ma to szczęście, że ten proces przebiega bezproblemowo. Tak tez było w przypadku Toma i Susie, którzy dość późno zaczęli starania o potomstwo, a na ich drodze pojawiło się wiele przeszkód.

źródło: healthyfoodhouse.com

źródło: healthyfoodhouse.com

Para swoje starania o potomstwo rozpoczęła, gdy Susie miała 40 a Tom 50 lat. Zawsze marzyli o dziecku, ale nigdy nie było na to odpowiedniego czasu. Oboje pracowali i byli wiecznie zajęci. Nie zdawali sobie jednak sprawy, że każdy kolejny rok „zwlekania” sprawi, że ich starania o dziecko będą trudniejsze.

Kiedy się pobieraliśmy, nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, że będziemy mieli problem z płodnością. – tłumaczy Susie

Ze względu na ich wiek ciążę tą określa się mianem geriatrycznej, czyli takiej do której dochodzi po 35 roku życia. Termin ten powstał dawno temu, kiedy posiadanie dzieci w późniejszym wieku było o wiele większym wyzwaniem i wiązało się z dużo większym ryzykiem.

Gdy Susie i Tom zdecydowali się na dziecko, lekarz poinformował ich o ryzyku poczęcia w tym wieku. Mimo wszystko para bardzo chciała mieć potomka.

Małżeństwo przez 8 lat starało się o dziecko jednak bez skutku. Zdecydowali się nawet na sztuczne zapłodnienie in vitro, które również nie przyniosło pozytywnych rezultatów. Para udała się do kliniki leczenia niepłodności, by odkryć źródło problemu.

Lekarze z kliniki Carolinas Fertility Institute w Greensboro w Północnej Karolinie wykryli u susie mięśniaki oraz endomitozę. Okazało się, że Tom także ma problemy medyczne, które uniemożliwiają mu zapłodnienie partnerki.

To właśnie przez to podczas zapładniania in vitro embriony nie przyjmowały się.

W 2019 roku Susie poddała się operacji usunięcia mięśniaków. Po kilkumiesięcznej rekonwalescencji ponowie rozpoczeli starania o dziecko.

Miałem operację mięśniaka w styczniu 2019 roku, przeszła proces gojenia, a następnie pobrania jajeczek. Poddano mnie inseminacji jaj, ale ponownie się nie udało. – wspomina Susie

W tym momencie ona i jej mąż zwrócili się do dawstwa jaj. Dwa żywotne embriony były ich dwiema ostatnimi szansami.

Pierwszy z nich się nie przyjął, natomiast drugi już tak. 29 września 2021 r. gdy Susie miała 50, a Tom 61 lat zostali rodzicami uroczej córeczki Lily.

Nie mam nawet słów, to surrealistyczne. Nadal nie mogę w to uwierzyć. Tyle czasu spędziłam będąc najpierw sobą, a potem żoną. Więc teraz ten pomysł bycia mamą jest… wciąż jest dla mnie „wow”. mówi z radością Susie

źródło: healthyfoodhouse.com

źródło: healthyfoodhouse.com

Źródła: www.healthyfoodhouse.com

Może Cię zainteresować