×

5 urodowych trików z użyciem cukru, dzięki którym Twoja skóra będzie promienna jak nigdy dotąd

Cukier znajduje się praktycznie w każdej kuchni, ale niewielu z nas wie, jak dużo istnieje pomysłów na jego zastosowanie. Te białe, słodkie kryształki nie nadają się tylko i wyłącznie do słodzenia herbaty, pieczenia, czy gotowania.To również doskonały produkt do codziennej pielęgnacji cery.

<a href=stayhealthystore.com">

stayhealthystore.com

Oto 5 urodowych trików z użyciem cukru, dzięki którym Twoja skóra będzie lśnić jak nigdy dotąd:

1. Pigmentacja skóry i ciemne plamy

<a href=instagram.com">

instagram.com

Możesz pozbyć się ciemnych plam i przebarwień ze skóry, dzięki połączeniu cukru z sokiem z cytryny:

Dodaj 1 łyżkę cukru do 1 łyżeczki soku z cytryny i dobrze wymieszaj. Umyj twarz i nałóż tę mieszaninę na skórę. Pozostaw ją na 5 minut, a następnie zmyj zimną wodą. Powtarzaj ten proces 3 razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze wyniki.

2. Działa przeciw starzeniu

<a href=instagram.com">

instagram.com

Jeśli połączysz złuszczające właściwości cukru oraz łagodzące i ściągające właściwości żelu aloesowego, to powstanie najlepszy na świecie środek przeciwko starzeniu się skóry:

Połącz 1 łyżkę cukru, 1 łyżkę żelu z aloesu i 1 łyżkę mleka w niedużej miseczce. Umyj twarz i zastosuj tę miksturę na skórę. Pozostaw ją na 10 minut i umyj zimną wodą. Stosuj tę kurację dwa razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze wyniki.

3. Usuwanie opalenizny

<a href=instagram.com">

instagram.com

Podczas usuwania niechcianej opalenizny niezastąpione jest to trio:

Połącz 1 łyżkę cukru, 1 łyżkę soku pomidorowego oraz 1 łyżkę mąki z ciecierzycy. Dobrze wymieszaj składniki. Nałóż mieszankę na twarz i pozostaw ją przez 10 minut. Po upływie tego czasu zmyj pozostałości zimną wodą. Stosuj tę metodę trzy razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze wyniki.

4. Zmiana odcienia ust

<a href=instagram.com">

instagram.com

Jeśli pragniesz, aby Twoje usta były nieco bardziej różowe, ale nie chcesz tracić pieniędzy na makijaż permanentny, to ten naturalny sposób z wykorzystaniem cukru pomoże Ci osiągnąć wymarzony efekt:

Połącz 1 łyżkę cukru,1 łyżkę soku z cytryny i 1 łyżkę oliwy z oliwek. Dobrze wymieszaj składniki i nałóż mieszankę na usta. Pozostaw ją na 10 minut i umyj zimną wodą. Powtarzaj proces regularnie przez 10 dni.

5. Uniwersalny peeling

<a href=instagram.com">

instagram.com

Jeśli pragniesz usunąć martwy naskórek, a nie chcesz kupować kolejnego kosztownego produktu z drogeryjnej półki, możesz zrobić go sama w domu:

Połącz 1 łyżkę cukru, 1 łyżkę mąki ryżowej oraz 1 łyżkę mleka. Dobrze wymieszaj składniki i nałóż na twarz lub skórę ciała. Wykonaj masaż przez 5 minut i pozostaw mieszankę do wyschnięcia. Na końcu zmyj pozostałości zimną wodą.

Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko pobiec do kuchni i czerpać z dobrodziejstw cukru!

Może Cię zainteresować