Kategorie TwarzUrodaZdrowie

10 nawyków za które podziękujesz sobie w przyszłości. Zapomnij o zmarszczkach przed 30!

Piękno to nie tylko genetyka. Sposób, w jaki wyglądamy, zależy również od naszych nawyków. Niektórzy z nas mają zwyczaj pić szklankę wody rano, podczas gdy inni nigdy nie opuszczają nawet jednego etapu wieloetapowego systemu pielęgnacji skóry. Skumulowane efekty wszystkich tych rytuałów piękności z pewnością przyniosą efekty w przyszłości.

Trzymaj się tych 10 przydatnych nawyków, a Twoja uroda Ci za to podziękuje

#1 Trzymaj stopy nad głową

Podnieś nogi i trzymaj je na ścianie, gdy rozmawiasz przez telefon lub leżąc z maską na twarzy. Ten prosty zwyczaj pomoże Ci uniknąć żylaków w przyszłości. Ta pozycja pomaga przejść krwi z nóg do ciała, nie pokonując siły grawitacji. Pozwoli to odpocząć żyłom i pozytywnie wpłynie na samopoczucie.

#2 Zadbaj o skórę na szyi

Skóra na szyi jest cienka i wrażliwa jak na powiekach. Bardzo często wskazuje na pierwsze oznaki starzenia. Ci, którzy uwielbiają czytać w pozycji poziomej lub spać na wysokich poduszkach często kończą się posiadaniem pierścieni Wenus – zmarszczek szyi, które mogą pojawić się jeszcze przed 30 rokiem życia. Ważne jest, aby codziennie nawilżać i odżywiać tę strefę.

#3 Noś ze sobą butelkę wody

Większość z nas wie, jak codzienne spożycie wody wpływa na nasze ciało. Ale nie wszyscy z nas pamiętają, aby zrobić z niego stały nawyk. Kup ładną butelkę wielokrotnego użytku i zawsze trzymaj ją w torbie. Po pierwsze, ten modny dodatek uratuje naszą ziemię przed obfitością plastiku. Po drugie, będzie to doskonałe przypomnienie, aby ugasić pragnienie.

#4 Zmień poszewkę poduszki na satynową lub jedwabną

Bardzo niewiele osób ma świeżą, błyszczącą twarz, gdy się budzi. Zwykle sytuacja jest odwrotna. Nasza twarz ociera się o poduszkę podczas nocy, co powoduje pojawienie się zmarszczek i brudnych włosów. Jednak po zamianie zwykłej poszewki na poduszkę jedwabną lub satynową, Twoje odbicie w lustrze zacznie cię bardziej zadowalać. Śliska powierzchnia minimalizuje tarcie i sprawia, że ​​Twoja twarz i włosy wyglądają dużo świeżej.

#5 Trzymaj smartfon na wysokości oczu

Trzymanie smartfona dalej od twarzy jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby chronić swoją skórę. Badania wykazały, że ekran smartfonu ma 18 razy więcej bakterii niż uchwyt do spłukiwania w toalecie w publicznej łazience. Innym dobrym nawykiem może być codzienne czyszczenie ekranu chusteczkami antybakteryjnymi.

Jakie inne nawyki pomagają zachować młodość i piękno? Opowiedz o nich w komentarzach!

Źródło: brightside.me | Fotografie: brightside.me | Miniatura wpisu: