×

Rewolucyjne urządzenie do toalety, które monitoruje Twój stan zdrowia na podstawie moczu

Withings, francuska firma technologiczna, opracowała niesamowite urządzenie, które zrewolucjonizuje sposób, w jaki ludzie monitorują swoje zdrowie. Urządzenie o nazwie U-Scan to smukły, samoprzylepny przyrząd, który łączy się z dowolną płaską powierzchnią w toalecie i mierzy wydalanie oraz jego skład.

Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby pomóc użytkownikom uzyskać dokładne i aktualne informacje o ich stanie zdrowia. Inteligentna naklejka na toaletę, mierzy wydalanie i skład moczu użytkownika. Ponadto może wykrywać odwodnienie, problemy z nerkami, infekcje dróg moczowych oraz inne problemy zdrowotne. Withings zintegrował urządzenie ze swoją aplikacją i stroną internetową, co pozwoli użytkownikom śledzić ich dane dotyczące zdrowia w czasie.

Inteligentna naklejka na toaletę jest łatwa w instalacji i zasilana wymienną baterią, która wystarcza na dwa lata. Urządzenie posiada również powiadomienia w czasie rzeczywistym, dzięki czemu użytkownicy mogą być informowani o wszelkich zmianach w ich stanie zdrowia.

U-Scan to przełomowe urządzenie, które ma zrewolucjonizować sposób, w jaki ludzie monitorują swoje zdrowie. Dzięki urządzeniu oraz dostępnej aplikacji użytkownicy mogą mieć aktualne informacje o swoim stanie zdrowia, co pozwala im podjąć niezbędne kroki w celu utrzymania dobrego samopoczucia.

Jak działa U-Scan?

Urządzenie jest łatwe w użyciu – wystarczy oddać na nie mocz, a obwód mikroprzepływowy pobierze próbkę. Jest on następnie wstrzykiwany do kapsuły testowej, w której moduł optyczny odczytuje i analizuje mocz. Urządzenie jest automatycznie czyszczone podczas spłukiwania wody. Czytnika nie trzeba dotykać, dopóki nie nadejdzie czas wymiany baterii lub wkładów.

Każda kaseta zawiera około 100 testów, które wystarczą średnio na trzy miesiące. Urządzenie może wykrywać poziomy hormonu luteinizującego (LH), ciężar właściwy wody w moczu oraz jego pH, a także poziomy ciał ketonowych, metabolizm energetyczny i poziomy witaminy C. Może również oferować precyzyjne przewidywania cyklu miesiączkowego i owulacji u kobiet.

źródło: dailymail.uk

źródło: dailymail.uk

Istnieją ograniczenia dotyczące tego, kto może korzystać z U-Scan. Są to osoby stosujące środki antykoncepcyjne, przyjmujące leki hormonalne, karmiące piersią oraz osoby z zespołem policystycznych jajników (PCOS). Zestaw startowy będzie kosztował 499,95 euro i pojawi się na rynku europejskim w drugim kwartale 2023 roku.

Obecnie trwają prace nad technologią laboratoryjną, która mogłaby zrewolucjonizować badania medyczne i zdalne monitorowanie pacjentów. Mathieu Letombe, dyrektor generalny firmy,  ma nadzieję uzyskać zezwolenie FDA, aby produkt mógł być sprzedawany w Stanach Zjednoczonych. Technologia umożliwiłaby użytkownikom przeprowadzanie różnych testów na próbce w domu, bez konieczności wysyłania jej do zewnętrznego laboratorium. Może to radykalnie obniżyć koszty, czas i wysiłek związany z badaniami klinicznymi i monitorowaniem pacjentów. Dodatkowo sprawi to, że takie testy będą bardziej dostępne dla osób w odległych obszarach. Pan Letombe jest obecnie w trakcie wprowadzania technologii na rynki medyczne i jest optymistą, że wkrótce stanie się to rzeczywistością.

Mamy wizję tego marzenia, w którym możesz mieć laboratorium w domu, które nie wymagałoby żadnego wysiłku ani procesu, w którym coś komuś wysyłasz. – mówi Mathieu Letombe

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Withings (@withings)

Źródła: www.dailymail.co.uk

Może Cię zainteresować