×

Niektóre produkty szkodzą jedzone na pusty żołądek! Mogą go nawet niszczyć

 

Często kontrolujemy to, co jemy i staramy się dokonywać zdrowych wyborów. Jednak nie tylko od wybieranych produktów zależy stan naszego organizmu. Wpływ ma także pora ich jedzenia i to, co spożywamy na pusty żołądek. Sprawdź, czego unikać na czczo!

via GIPHY

 

#1 Cytrusy

Cytrusy takie jak cytryny, pomarańcze i grejpfruty są bogate w witaminę C ale ze względu na swą kwaśność nie są najlepszym wyborem na śniadanie. Często jedzone na czczo prowadzą do zgagi, nadkwasowości żołądka i uszkodzenia ścian układu pokarmowego.

#2 Pikantne dania

Generalnie pikantne jedzenie wpływa pozytywnie na zdrowie, jednak sytuacja ma się inaczej, gdy spożywamy je na pusty żołądek. Wtedy podrażnia nasz organizm i może wywoływać biegunkę.

#3 Banany

Spożywane na czczo ekspresowo i niebezpiecznie podnoszą poziom magnezu, bo same sporo go zawierają. Jest to szczególnie groźne dla osób chorujących na serce, może bowiem pogarszać ich stan. By zneutralizować ten efekt należy łączyć je z miodem, orzechami lub borówkami.

via GIPHY

#4 Gazowane napoje

Wszelkie napoje zawierające gaz, spożywane na śniadanie, są najprostszą drogą do spowolnienia metabolizmu, wzdęć i ociężałości brzusznej.

#5 Zielone warzywa

Tak mocno polecane, rano nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Zielone warzywa są bogate w amino kwasy, które spożywane na pusty żołądek szybko prowadzą do zgagi i odbijania się, a nawet podrażnień żołądka, które skutkują jego bólem.

#6 Pomidory

Pomidory spożywane bez dodatków irytują ściany żołądka, powodując nadkwaśność i gazy. Lepiej przesunąć ich spożywanie na późniejszą porę lub łączyć je z pełnoziarnistym pieczywem.

via GIPHY

#7 Gruszki

Zawierają one sporą ilość włókna surowego, czyli błonnika. Spożywane na surowo niszczą błonę śluzową żołądka i prowadzą do bólu brzucha.

Oczywiście powyższe produkty zestawione z dodatkami nie będą już tak szkodliwe, jak jedzone solo. Cytrusy jedzcie z jogurtami, pomidory z jajkami lub pełnoziarnistym pieczywem, banany z owsianką, a zielone warzywa w formie smoothie z miodem i borówkami – takie połączenia zniwelują możliwość wystąpienia żołądkowych dolegliwości. Zwracajcie więc także uwagę na Wasze śniadaniowe zestawy!

via GIPHY

 

Może Cię zainteresować