Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Twoja twarz zdradza, co dzieje się w Twoim organizmie. Powstrzymaj chorobę zanim będzie za późno

Czasami nasza twarz ujawnia więcej, niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Dokładne spojrzenie na twarz może pomóc w zrozumieniu chorych obszarów, które oznaczają zaburzenie równowagi w organizmie.

#1 Cienie i worki pod oczami – cienie pod oczami są często dziedziczną cechą i nic nie można z tym zrobić. Ale jeśli masz je od niedawna, powinieneś natychmiast znaleźć przyczynę

Najbardziej popularne to brak snu, palenie tytoniu, zmiany hormonalne, alergie i nadużywanie alkoholu, kawy i słonych potraw.

Otrzymasz długoterminowe efekty, jeśli zdołasz pozbyć się podstawowej przyczyny. Ale na czasowy zabieg zadziała zimny kompres i dobry korektor.

 

#2 Czerwony nos – na nim znajduje się wiele naczyń krwionośnych, a ich ekspansja prowadzi do przebarwień

Czerwony nos to zmiany temperatury, alergie, stres emocjonalny lub katar. Ale w każdym przypadku zaczerwienienie będzie tymczasowe, jeśli wyeliminujesz przyczynę.

Jeśli jednak nos jest zawsze czerwony, należy zwrócić uwagę na stan swoich naczyń krwionośnych, sprawdzić swój styl życia i skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania konkretnej diagnozy.

 

#3 Żółtawa twarz i oczy – dzieje się tak, gdy zbyt dużo odpadów gromadzi się w ciele

U osób dorosłych żółtaczka może oznaczać poważniejsze problemy, w tym nadużywanie alkoholu.

Należy sprawdzić wątrobę, woreczek żółciowy i trzustkę i wykluczyć takie infekcje wirusowe, jak zapalenie wątroby i mononukleoza.

 

#4 Nieoczekiwane pojawienie się znamion – w większości przypadków nie ma się czym martwić, ale czujność zawsze jest dobra

Zadaj sobie kilka pytań. Czy granice znamiona są nierówne? Czy kolor jest nierównomierny? Czy jest większa niż groszek? Czy zmieniła się w ciągu ostatnich kilku tygodni?

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli jedna z twoich odpowiedzi brzmi „tak”. Staraj się unikać długotrwałego kontaktu ze słońcem i pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrem UV.

 

#5 Wysypka motyla – mała wysypka na twarzy może być spowodowana nieodpowiednio dobranymi kosmetykami, alergiami, zmianą klimatu lub nadmiernym spożyciem słodyczy

Gdy wyeliminujesz czynnik prowokujący, wysypka zniknie. Ale jeśli wysypka zajmuje oba policzki i przypomina motyla, może to sygnalizować toczeń. Inne symptomy tocznia to gorączka i ból.

 

#6 Rany wokół ust – rany wokół warg, jamy ustnej i nosa mogą być spowodowane przez wirus opryszczki typu 1

Rany mogą powstać, gdy układ odpornościowy osoby osłabnie z powodu stresu, chorób lub zmęczenia.

Zwykle znikają same. Niemniej jednak w aptekach sprzedawane są specjalne maści.

 

#7 Pęknięte usta – wszyscy od czasu do czasu mają suchą i popękaną wargę, szczególnie zimą lub po długim okresie przebywania na słońcu. Pęknięcia mogą również oznaczać reakcję alergiczną lub reakcję na lek

Balsamy do ust mogą być również bardzo pomocne!

 

#8 Nadmiar włosów na twarzy – dla wielu ludzi zarost może być dziedziczny. U młodych kobiet nadmierne owłosienie może oznaczać, że jajniki nie funkcjonują prawidłowo

Nazywa się to zespołem policystycznych jajników i może powodować trudności w zajściu w ciążę.

Zaleca się wizytę u ginekologa w celu leczenia. Dodatkowo możesz próbować unikać spożywania produktów o wysokiej zawartości cukru.

 

#9 Łuszczenie brwi lub rzęs – jeśli brwi lub rzęsy są rzadsze, ale nie z powodu nieudanych eksperymentów kosmetycznych, może to sygnalizować problemy z tarczycą

Jego niska aktywność jest oznaką niedoczynności tarczycy, która występuje często u osób powyżej 50.

Wśród innych objawów można zauważyć powolność, suchą skórę i niewytłumaczalny przyrost masy ciała. Badanie krwi i konsultacja z lekarzem są w tym przypadku obowiązkowe.

 

Dzięki tym krokom, możesz szybciej rozpoznać chorobę

A może znasz inne objawy na twarzy, które mogą świadczyć o poważnych chorobach? Podziel się nimi w komentarzu!

Źródło: brightside.me | Fotografie: brightside.me | Miniatura wpisu: google.com