Kategorie CiałoUroda

Truskawkowe nogi – problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Jak sobie z nim radzić?

Tym razem pod lupę wzięliśmy problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Kobiet, które nie zawsze wiedzą, z czym mają do czynienia i jak sobie z tym poradzić. Mowa o tzw. truskawkowych nogach. Już wiesz o co chodzi?

Truskawkowe nogi

Nazwa truskawkowe nogi to nie przypadek. Truskawkowe nogi, zwane także zaskórnikami otwartymi, to bowiem nic innego, jak problem bardzo widocznych, ciemnych porów na nogach przypominających swoim wyglądem nasiona wspomnianych truskawek, które skutecznie potrafią zepsuć wizualny wygląd nóg. Ciemne kropki, które pojawiają się głównie na łydkach (nie tylko) bardzo często pojawiają się po goleniu, czego głównym powodem jest zła depilacja. Te „plamki” to nic innego, jak mieszki włosowe lub rozszerzone pory, które zawierają mieszankę oleju, bakterii i martwego naskórka. Odsłonięty po ogoleniu nóg olej wchodzi w kontakt z powietrzem, utlenia się i ciemnieje.

Truskawkowe nogi nie swędzą ani nie bolą, ale są dość nieestetyczne, dlatego też wiele kobiet woli uniknąć niepożądanych objawów.

Reddit

Sposoby na pozbycie się ciemnych kropek po goleniu

#1 Częsta wymiana maszynki do golenia

Choć wiele mówi się o tym, że efekt truskawkowych nóg jest uwarunkowany genetycznie i występuje najczęściej u osób, których ciała są pokryte grubymi włosami, w rzeczywistości to golenie jest jedną z głównych przyczyn tego uciążliwego stanu. Jeśli golisz się za pomocą starej maszynki do golenia lub nie używasz do tego kremu, w bardzo prosty sposób możesz doprowadzić do podrażnień skóry. W odpowiedzi na podrażnienia skóra wokół mieszka włosowego ciemnieje, a na nogach pojawiają się czarne kropki.

Staraj się zmieniać maszynkę możliwie jak najczęściej. Maszynka musi być ostra, aby mogła dokładnie usunąć włosy, dzięki czemu unikniesz podrażnień i rozprowadzania zanieczyszczeń po całych nogach. Warto także przed użyciem maszynki przemyć ją wodą utlenioną.

Pikist

#2 Moczenie w gorącej wodzie

Masz problem z truskawkowymi nogami? Spróbuj przed depilacją wymoczyć je w gorącej wodzie. W konsekwencji pory otworzą się i będzie Ci łatwiej usunąć zaległy w nich brud. Pamiętaj, aby po depilacji spłukać wody zimną wodą, dzięki czemu znów zamkniesz pory.

#3 Kondycja skory

Choć przesuszona skóra nie powoduje powstawania ciemnienia porów, nie ulega najmniejszej wątpliwości, że jest ona bardziej podatna na podrażnienia po goleniu. Sucha skóry sprawia również, że ciemne plamki przypominające nasiona truskawek są bardziej widoczne. Zadbaj więc o to, aby skóra Twoich nóg była odpowiednio nawilżona, zanim podejmiesz się kolejnego golenia.

#3 Dobry peeling

Peeling to bardzo istotny element pielęgnacji nóg, który skutecznie odblokowuje zatkane pory i oczyszcza je. Chcesz pozbyć się czarnych kropek? Sięgnij po peeling drobnoziarnisty, którego ziarenka mają większą możliwość wyczyszczenia porów. Zamiast peelingu możesz spróbować także kilkuminutowego masażu szczotką na sucho tuż przed samym prysznicem i depilacją.

#4 Olejek z drzewa herbacianego

Przygotowanie do depilacji i sama depilacji to często jednak nie wszystko. Warto zadbać o nogi również tuż po goleniu. W tym celu użyj olejku z drzewa herbacianego, który ma właściwości antybakteryjne. Świetnie sprawdzą się również tutaj kremy czy balsamy po depilacji zapobiegające wrastaniu włosków. Pomoże to również na ciemne krostki – w mieszkach włosowych nie będzie działo się nic złego.

Jak widzisz możliwości na zażegnanie efektu truskawkowych nóg jest naprawdę sporo.

Źródła: brightside.me
Fotografie: www.reddit.com