Kategorie Zdrowie

3 proste triki, które ułatwią dziecku połykanie dużych tabletek. Nie będzie się już męczyć

Nie każdy z nas ma łatwość przełykania tabletek i kapsułek, bez względu na to, czy są zamknięte w żelowej powłoce, czy mają zwykłą formę. Prawda jest taka, że ponad 40% osób ma problemy z połykaniem leków. Przyczyna tkwi w mózgu, który ma zakodowane by nie połykać pokarmu, którego nie można pogryźć. Mamy 3 sposoby, które ułatwią Wam ten proces!

3 proste triki, które ułatwią dziecku połykanie dużych tabletek. Nie będzie się już męczyć
Źródło: Freepik

#1 Użyjcie śliny

Naprostszym lubrykantem, którego możecie użyć by łatwo przełknąć tabletkę jest ślina. Aby pobudzić jej wydzielanie się wypijcie najpierw szklankę wody o temperaturze pokojowej. Śliny będzie więcej, a mięśnie gardła rozluźnią się i ułatwią połknięcie leku. Zaraz po połknięciu tabletki, wypijcie kolejną szklankę wody, by pomóc jej przedostać się przez przełyk.

#2 Metoda z butelką

Niemieccy specjaliści udowodnili, że ta metoda jest skuteczna. Wystarczy plastikowa butelka po wodzie. Napełnijcie ją wodą do połowy. Połóżcie tabletkę na języku i zacznijcie pić z butelki tak, jak robilibyście to normalnie. Odruch picia powinien „pokonać” odruch niepołykania. Ta metoda, stosowana nawet w przypadku dużych tabletek, według badanych osób skutkowała bezproblemowym połykaniem aż w 64% przypadków!

#3 Obniżanie podbródka

To najskuteczniejsza z metod, także opracowana przez niemieckich naukowców. Po położeniu tabletki na języku i wzięciu łyka wody, obniżcie swój podbródek, kierując go w stronę obojczyka. Takie pochylenie sprawia, że przełykanie jest łatwiejsze dla mięśni. Aż 82% osób, które miały problemy z połykaniem tabletek potwierdziło, że ta metoda była dla nich skuteczna!

3 proste triki, które ułatwią dziecku połykanie dużych tabletek. Nie będzie się już męczyć
Źródło: Freepik

Mamy nadzieję, że jeden z tych trzech sposobów sprawi, że przyjmowanie leków będzie dla Was i Waszych dzieci łatwiejsze!

Źródło: shared.com | Fotografie: www.instagram.com, www.freepik.com | Miniatura wpisu: Źródło: Instagram