Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessĆwiczeniaZdrowie

6 genialnych ćwiczeń, do których będziesz potrzebować zaledwie poduszki. Wycisk murowany!

Wiele osób decyduje się na aktywność fizyczną w domowym zaciszu. Nasuwa się jednak pytanie, czy bez zakupy dodatkowego sprzętu w postaci hantli, gum czy innych akcesoriów uda nam się zrobić efektywny trening? Odpowiedź brzmi… TAK!

Wszystko, czego będziesz potrzebować do zrobienia solidnego treningu, z pewnością masz w swoim domu. Tym „wszystkim” jest bowiem przytulna poduszka i odrobinę wolnej przestrzeni.

6 genialnych ćwiczeń, do których będziesz potrzebować zaledwie poduszki. Wycisk murowany!

#1

Rozłóż matę, połóż się na brzuchu i umieść poduszkę pomiędzy kolanami. Weź wdech, a następnie na wydech ściśnij pośladki, poduszkę i unieś proste nogi oraz głowę i obręcz barkową nad ziemię.  Wytrzymaj w tej pozycji 5-10 sekund i powtórz ćwiczenie 5 razy. Po każdym powtórzeniu zrób 5-10 sekund przerwy.

Brightside

#2

Połóż się na plecach i umieść poduszkę między kolanami. Ugnij nogi w kolanach pod kątem 90 stopni tak, aby całe stopy miały kontakt z podłożem. Następnie unieś biodra wysoko do góry i mocno napnij pośladki. W szczytowym punkcie łopatki, miednic i kolana powinny być w jednej linii. Powoli wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 20 powtórzeń w 3 seriach.

Brightside

#3

Połóż się na plecach i umieść poduszkę między kolanami. Unieś nogi do góry. W momencie gdy piszczele będą w pozycji prostopadłej do podłoża, unieś również biodra. Wróć do pozycji wyjściowej i powtarzaj ćwiczenie przez kolejne 20 sekund.

Brightside

#4

Połóż się na podłodze tak, aby palce stóp były skierowane na wprost. Ugnij nogi w kolanach i postaw stopy płasko na podłodze. Uda w jednej linii z biodrami. Następnie umieść twardą poduszkę bezpośrednio między kolanami i ściskaj ją przez kolejne 10 sekund, po czym rozluźnij się na kolejne 10 sekund. Powtórz ćwiczenie 5 razy. Ćwiczenie może być wykonywane także w pozycji siedzącej.

Brightside

#5

Usiądź na brzegu twardej sofie i ugnij nogi w kolanach. Umieść poduszkę między kolanami i odchyl się do tyłu jednocześnie chwytając się za uda tuż powyżej kolan. Przez cały czas trzymaj proste plecy. Zacznij przyciąganie kolan do klatki piersiowej mocno napinając brzuch. Powtórz ćwiczenie 8-10 razy.

Brightside

#6

Połóż się na plecach i umieść poduszkę pod kolanem prawej nogi. Przyciągnij palce stopy prawej nogi w swoim kierunku i zacznij wywierać mocny nacisk na poduszkę. Przytrzymaj przez 10 sekund. Powtórz 20 razy. To ćwiczenie jest świetnym punktem wyjścia, dla osób, które mają problemy z kucaniem, wchodzeniem po schodach lub stabilizacją.

Brightside
Źródła: brightside.me
Fotografie: www.youtube.com