Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessĆwiczeniaZdrowie

5 ogólnorozwojowych ćwiczeń, które wykonasz w domu. Z powodzeniem zastąpią te na siłowni

Trening w domu jest świetną alternatywą dla ćwiczeń na siłowni, zwłaszcza w czasach pandemii, kiedy nie każdy ma na tyle odwagi, aby wybrać się do pobliskiego klubu fitness. Co więcej, w domu jesteśmy w stanie przećwiczyć praktycznie każdą partię ciała, naprawdę się przy tym zmęczyć, zbudować satysfakcjonującą i wysportowaną sylwetkę, a to wszystko zupełnie za darmo.

Jak zadbać o swoją formę bez konieczności wychodzenia z domu? Poniżej przedstawiamy listę sześciu ćwiczeń, które angażują jednocześnie do pracy wiele grup mięśniowych. Do ich wykonania będziesz potrzebować ciężaru własnego ciała i przedmiotów, które z pewnością znajdziesz w swoim domu lub mieszkaniu.

#1 Dipsy (pompki na krzesłach)

Dipsy to jedno z najlepszych ćwiczeń, które angażuje jednocześnie do pracy mięśnie klatki piersiowej i tricepsy. Na siłowni do wykonania tego ćwiczenia wykorzystalibyśmy profesjonalne, stabilne poręcze. Możemy je jednak zastąpić 2 krzesłami. Musisz jednak pamiętać, że krzesła mogą się przechylić, co grozi niebezpiecznym upadkiem. Dla bezpieczeństwa obciąż je dodatkowym ciężarem, a przynajmniej dokładnie sprawdź, czy są stabilne.

Youtube

#2 Overhead squat (przysiady z ciężarem nad głową)

Nie wiesz czym zastąpić przysiady ze sztangą? Mamy dla Ciebie propozycję. Wypróbuj przysiadów z ciężarem w postaci wypełnionego plecaka nad uniesionego nad głową. Plecak jest tylko propozycją. Równie dobrze może to być coś innego lub cięższego w zależności od poziomu Twojej siły.

Youtube

#3 Wzmacnianie nóg z wykorzystaniem ściany

Jeśli chcesz wzmocnić nogi i tułów, wykorzystaj do tego ścianę. Ścianę, jako narzędzia do ćwiczeń, dzięki której jesteśmy w stanie zaangażować do pracy wiele partii ciała. Wystarczy, że położysz się tuż przed nią, ugniesz nogi w kolanach pod kątem 90%, umieścisz stopy na ścianie i zaczniesz mocno napierać na ścianę.

Brightside

#4 Pompki na barki

Wyciskanie żołnierskie hantli jest jednym z najlepszych ćwiczeń na rozbudowę obręczy barkowej. Czy możemy godnie je zastąpić, kiedy nie mamy pod ręką hantli? Na szczęście tak. Pompki na barki będą świetną alternatywą.

Youtube

#5 Cardio

Bieżnie, rowerki, orbitreki czy schodki – to najczęściej używane na siłowni sprzęty do wykonywania ćwiczeń cardio. Ćwiczeń, które są bardzo istotnym elementem treningu. Jeśli nie masz tego typu sprzętu w domu czy też na mieszkaniu nic nie szkodzi. Bardzo możliwe natomiast, że masz dostęp do schodów. Pod koniec treningu wykonaj kilka/kilkanaście rundek góra-dól, a trening cardio zostanie zaliczony!

Wallpaperflare

Spróbuj wykonać po 10-15 powtórzeń każdego ćwiczenia w czterech serii kończąc całość treningiem cardio na schodach.

Kto z Was ćwiczy w domu?

Źródła: brightside.me