×

Kobieta bierze pierwszy oddech po przeszczepie płuc. Jej reakcja jest wzruszająca

Bądźmy szczerzy, w naszym życiu bierzemy wiele rzeczy za pewnik. Prostym przykładem jest oddychanie; nie myślimy o nim, po prostu to robimy. Wyobraź sobie jednak, że nie możesz teraz, że nie możesz wziąć wdechu i wpadasz w panikę…

Od czasu, gdy była małą dziewczynką, Jennifer Jones miała trudności z oddychaniem. Lekarze uważali, że przyczyną była ciężka alergia. Dopiero po ukończeniu 30. roku życia Jennifer otrzymała prawidłową diagnozę. Miała mukowiscydozę.

Ten stan genetyczny powoduje gromadzenie się śluzu w organizmie, co prowadzi do nawracających wewnętrznych zakażeń, uszkodzenia płuc i niewydolności oddechowej.

Choroba może znacznie skrócić życie człowieka. Diagnoza Jennifer była bardzo poważna i natychmiast została umieszczona na liście transplantacyjnej. Nie przetrwałaby długo, gdż jej płuca działały tylko w 10%.

Narzeczony Jennifer, Ron odebrał telefon ze szpitala – dostępne były płuca. Jennifer otrzymała szansę na życie bez zmagań o każdy oddech. Ron nagrał reakcję kobiety, gdy po raz pierwszy próbowała oddychać swoimi nowymi narządami.

Czy jej nowe płuca będą działać? Czy przeszczep był sukcesem? Zapewne takie pytania krążyły w głowach lekarzy i samej pacjentki. Po tym jak lekarz wyjął i rurkę oddechową z gardła i odkleił taśmę z policzków, Jennifer zaczęła sama oddychać.

Jej twarz mówi wszystko. Cud, wstrząs, radość płynięcia z własnego oddychania. Lekarz kazał jej powiedzieć „cześć”, co zrobiła.

Oczy Jennifer mówią wszystko. To czysta radość płynąca z możliwości normalnego oddychania. Lekarz podsumował sytuację: „To jest to, co lubię w mojej pracy!” Sam obejrzyj ten niesamowity moment.

Może Cię zainteresować