×

7 toksycznych kosmetyków rujnujących Twoje zdrowie. Producenci kłamią w żywe oczy

Faktem medycznym jest, że nasz organizm pochłania znaczne ilości tego, co nakładamy na naszą skórę w ciągu kilku sekund. Jesteśmy coraz bardziej świadomi żywności, którą spożywamy. Dlaczego więc akceptujesz wszystkie kosmetyki?

W produktach do higieny osobistej można stosować ponad 10 000 składników, a przeciętna kobieta nosi co najmniej 515 sztuk dziennie! Prawdą jest, że ponad 90% nigdy nie było testowanych pod kątem bezpieczeństwa

Poznaj 10 czynników rakotwórczych, które wkładasz w ciało zanim opuścisz dom…

#1 Ochrona przeciwsłoneczna

Jest lato i co najmniej 70% kobiet używa kremu przeciwsłonecznego pod ich makijażem. Niestety, filtry słoneczne zawierające palmitynian retinylu mogą faktycznie zwiększać wzrost guzów i zmian nowotworowych skóry.

Rozwiązanie: Nie ma powodu, by marnować swoje cieżko zarobione pieniądze na krem z SPF 45 lub 50. Zgodnie z badaniami, produkty o wysokiej zawartości SPF mogą wcale nie być wysokiej jakości. Jeśli zamierzasz być na zewnątrz w słońcu przez cały dzień polecam przezroczysty krem z cynku.

#2 Środki nawilżające

Badania wykazały, że stosowanie miejscowych środków nawilżających może zwiększać ryzyko raka skóry. Olej mineralny został powiązany z nie mniej niż dwudziestoma trzema różnymi chorobami i problemami zdrowotnymi. Składniki nawilżające do ciała mogą zawierać: arsen, smoły węglowe, oleje mineralne i promieniowanie jonizujące.

Rozwiązanie: nasza skóra je. Dlaczego więc nie zdecydować się na karmienie ekologiczne, nierafinowane i tłoczone na zimno ole kokosowe?

#3 Dezodoranty

Rozważmy fakt, że produkty ropopochodne, aluminium, parabeny i triklosan można znaleźć w dezodorantach. Te powszechnie występujące toksyny mogą sprawić, że znajdą się w komórkach tłuszczowych naszej piersi i pod pachami, wywołując spustoszenie w naszym wewnętrznym środowisku. Dezodoranty mogą uszkodzić nasz centralny układ nerwowy, system metaboliczny i układ hormonalny. Ponadto składniki są powiązane z rakiem.

Rozwiązanie: Możesz mieszać olejek z geranium organicznego z sodą oczyszczona bez aluminium.

#4 Tusz do rzęs

Niezależnie od tego, czy zapłacisz 5, czy 35 PLN, wybierane przez Ciebie tusze do rzęs mogą zawierać toksyczne chemikalia związane z rakiem. Konwencjonalne tusz do rzęs zwykle zawierają toksyczne polimery, destylaty ropy naftowej, wazelinę, formaldehyd, glin, octan retinylu, substancje zapachowe i parabeny, które mogą zwiększyć proces starzenia.

Rozwiązanie: Kup organiczny, bezzapachowy tusz do rzęs. Zawsze zmieniaj tusz po sześciu miesiącach.

#5 Lakiery do włosów

Lakiery do włosów zawierają substancje chemiczne, które są ryzykowne dla środowiska. Widziałam, jak dziewczyny często mają wysypkę na czole z częstego używania lakieru do włosów. Powszechnymi składnikami w lakierach do włosów są szelak, formaldehyd, denaturowany alkohol i glikol propylenowy.

Rozwiązanie: Poszukaj balsamu do włosów. To nie jest spray, ale ma certyfikat ekologiczny!

#6 Pasta do zębów

Składniki pasty do zębów mogą obejmować fluorki, sacharynę, glikol propylenowy i kilka barwnych barwników. Zostały one powiązane z rakiem i neurotoksycznością.

Rozwiązanie: Możesz wybrać niechemiczną pastę do zębów.

#7 Pomadki i szminki

To ironiczne, że Revlon ma kampanię „Kisses for the Cure”, która zachęca kobiety do kupowania szminki w walce z rakiem piersi. Składniki toksycznych szminek mogą zawierać: smołę, ołów, destylaty ropy naftowej, propyloparaben i inne.

Rozwiązanie: W większości sklepów ze zdrową żywnością dostępne są organiczne pomadki do ust.

Możemy nieświadomie wpaść w pułapkę przyjemności przy wyborze modnych kosmetyków i przyborów toaletowych. Pamiętaj jednak, że umiejętność odczytywania etykiet jest kluczowa, aby pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka

Przejrzyj dzisiaj swoją kosmetyczkę i przeczytaj w Internecie składniki kosmetyków, które posiadasz. Wiesz już, co zrobić z tymi, które niszczą Twoje zdrowie!

Może Cię zainteresować