Kategorie Zdrowie

Diefenbachia jest toksyczna rośliną, która potrafi zabić dziecko w mniej niż minutę

Rośliny doniczkowe nie tylko ożywiają i ozdabiają wnętrza, ale również zapewniają nam relaks. Niestety, w niektórych przypadkach nie należy się nadmiernie rozluźniać w obecności roślin. Jak się okazuje, mogą one stanowić dla nas naprawdę poważne zagrożenie. W tym artykule przedstawimy wam tragiczną historię jednej osoby, która niestety straciła własne dziecko z powodu jednej rośliny przechowywanej w domu.

Diefenbachia jest toksyczna rośliną, która potrafi zabić dziecko w mniej niż minutę
pinterest.com

Ojciec małego chłopca wspomina tragiczne wydarzenie:

Mój syn zmarł, ponieważ włożył kawałek listka do ust. Jego język spuchł do takich rozmiarów, że spowodował uduszenie. Ta roślina jest dość powszechna w wielu domach i biurach. Jest również śmiertelnie trująca i niebezpieczna. Potrafi spowodować śmierć dziecka w ciągu 1 minuty, a dorosłego w ciągu 15 minut. Jeśli dotkniesz jej przypadkowo, nigdy nie należy przykładać palców do oczu, ponieważ może to spowodować trwałą utratę wzroku. Ostrzeż swoich znajomych i rodzinę.

Ten człowiek publicznie ujawnił swoją opowieść, ponieważ chciał ostrzec każdą osobę, która posiada tę roślinę w swoim domu. Jego synem był Esteban, który miał zaledwie 5 lat i nie zdążył się nacieszyć życiem. Bawił się w domu, gdy zaczął czuć się źle. Jego mama pomyślała, że ​​to po prostu niestrawność lub zmęczenie. Niestety tak nie było…

Diefenbachia jest toksyczna rośliną, która potrafi zabić dziecko w mniej niż minutę
pinterest.com

Skóra dziecka zaczęła przybierać dziwny kolor i maluch miał ogromne trudności z oddychaniem. Rodzice natychmiast zadzwonili po pogotowie, a dziecko zostało szybko przetransportowane do szpitala. Nikt nie był w stanie poprawnie zdiagnozować, co dzieje się dziecku, a po pół godzinie lekarz przekazał rodzicom Estebana straszną wiadomość. Maluch zmarł.

Lekarz uważał, że powodem jego śmierci było zatrucie. Rodzice byli w wielkim szoku, ponieważ nie mogli zrozumieć, co mogło spowodować tak straszliwy efekt.

Po dokładnych badaniach krwi okazało się, że dziecko podsiada w organizmie dużą dawkę substancji chemicznej znanej jako szczawian wapnia.

Diefenbachia jest toksyczna rośliną, która potrafi zabić dziecko w mniej niż minutę
pinterest.com

Diefenbachia  jest dość powszechna, ponieważ nie wymaga dużej opieki i ilości światła słonecznego, a przez to często wykorzystywana jest w biurach. Jednak po przeczytaniu tej historii musisz być niezwykle ostrożny, zwłaszcza, jeśli w jej pobliżu przebywają dzieci.

Jeśli przypadkiem dojdzie do skonsumowania tej rośliny zaleca się czyszczenie ust zimną, mokrą szmatką, po czym spożycie dużych ilości mleka. Niezwłocznie należy również wykonać telefon pod numer alarmowy.