Kategorie Zdrowie

Pracująca w hospicjum pielęgniarka zdradziła, co najczęściej mówią ludzie będący na łożu śmierci

Stare powiedzenie mówi, że „nikt nie zna dnia ani godziny” i ciężko się z nim nie zgodzić. Na każdego z nas przyjdzie pora, aby przejść na drugi świat, ale nikt nie wie kiedy. Możemy domniemywać jedynie, że nasz koniec jest bliski. Przesłanką ku temu może być m.in. śmiertelnie niebezpieczna choroba, która z każdym dniem wysysa z nas życie.

Nasi bohaterowie wiedzieli, że ich dni są policzone. Jakie były ich ostatnie przemyślenia? Co mówili przed śmiercią i jakie symptomy wskazują na to, że koniec jest bliski? Pielęgniarka z hospicjum odpowiedziała na te pytania w mediach społecznościowych, a dokładniej na TikToku.

Pracuje w hospicjum i chętnie dzieli się z internautami swoim doświadczeniem

Co prawda wyznania osób, o których mówi pielęgniarka, nie są wyznaniami Polaków, nie mniej jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że przemyślenia i wypowiedzi umierających Polaków są bardzo zbliżone.

Julie mieszka w Los Angeles. Od 14 lat spełnia się w pracy jako pielęgniarka. Wcześniej pracowała na OIOM-ie. Dziś natomiast jej miejscem pracy jest hospicjum, gdzie opiekuje się ludźmi, którzy są na ostatniej prostej swojego ziemskiego życia. Doskonale więc wie, co przeżywają osoby, które w każdej chwili mogą odejść z tego świata.

Amerykanka postanowiła podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami z użytkownikami TikToka. W mediach m.in. kładzie kres mitom dotyczącym pobytu w hospicjum. Tłumaczy, że hospicjum nie jest miejscem, w którym wszyscy umierają zaraz po tym, jak do niego trafią. W jednym z materiałów opowiedziała także, jakie są objawy umierania podczas tzw. fazy aktywnego umierania. Objawy osób obłożnie chorych, których jak twierdzi, nie należy się bać, ponieważ są normalne i nie sprawiają bólu

Symptomy fazy aktywnego umierania obejmują zmiany w świadomości (nieświadomość), zmiany w oddychaniu, plamistość i końcowe wydzieliny

hospicenursejulie/Tiktok

To umierający mówią tuż przed śmiercią

Co ludzie najczęściej mówią tuż przed śmiercią? Julie zauważa, że są to słowa „kocham cię”. Zdarza się również, że umierający wzywają mamę i tatę, nawet jeśli rodziców już dawno nie ma na tym świecie. Być może dzięki tym słowom mają nadzieję, że spotkają ich w kolejnym życiu.

Źródła: www.tiktok.com
Fotografie: www.tiktok.com