×

To może stać się z Twoimi ustami, jeśli będziesz używać balsamu zbyt często

Bardzo możliwe, że znasz przynajmniej jedną osobę, która zawsze ma przy sobie balsam do ust i nagminnie go używa. Kto wie, być może sama do nich należysz. Jeśli tak, tym bardziej powinnaś wiedzieć, jakie skutki może nieść za sobą nadmierne używanie balsamu.

To może stać się z Twoimi ustami, jeśli będziesz używać balsamu zbyt często

#1 Twoje usta mogą stać się jeszcze bardziej suche

Według dermatologów balsamy do ust zawierają składniki, które mogą podrażniać lub nadmiernie złuszczać usta. Zaliczamy do nich m.in. fenol, kamfora, mentol, aromaty, aromaty, kwas salicylowy i witamina E.

#2 Twoje usta mogą być podrażnione

Specjaliści potwierdzają, że balsam do ust należy nakładać nie częściej niż 3 razy dziennie. Najlepiej zaraz po przebudzeniu, po jedzeniu/piciu i tuż przed snem. Jeśli nadmiernie używasz balsamu do ust, możesz doświadczyć podrażnienia lub pojawienia się małych plamek wokół ust.

#3 Twoje usta mogą „się rozleniwić”

Niektóre formuły balsamów do ust tworzą sztuczną barierę zatrzymującą wilgoć, co sprawia, że usta nie potrzebują nawilżać się samodzielnie przez co ten proces zostaje zahamowany.

#4 Nakładanie balsamu do ust uzależnia

Choć niektórzy są świadomi tego, że są uzależnieni od balsamu do ust, Joel Rose, dyrektor akcji OCD, twierdzi, że takowe uzależnienie jest niemożliwe. Coś w tym jest… Nie możemy być uzależnieni od balsamu do ust. Uzależniamy się natomiast od kojącego mechanizmu, który daje nam nasz balsam do ust.

Przepis na balsam do ust na bazie lanoliny

Na koniec przygotowaliśmy dla Ciebie przepis na balsam do ust, który sprawdzi się lepiej niż niejeden sklepowy balsam! Jeśli więc potrzebujesz bardzo dobrego balsamu do ust i chcesz przy tym na dłuższą metę zaoszczędzić nieco pieniędzy, dobrze trafiłaś. Wszystko, czego potrzebujesz, to:

  • 1 łyżka masła shea,
  • 1,5 łyżki oleju kokosowego,
  • 1 łyżeczka miodu
  • 1 łyżka wosku pszczelego,
  • 1 łyżeczka lanoliny,
  • 5 kropli olejku lawendowego (opcjonalnie)

Sposób przygotowania:

Rozpuść olej kokosowy, wosk pszczeli i lanolina w misce umieszczonej nad garnkiem z wodą. Powoli mieszaj, podczas gdy składniki będą się topić. Następnie dodaj olejku lawendowego (opcjonalnie) i dalej mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. Przelej tak przygotowaną mieszankę do słoiczków lub tubek i pozostaw do stwardnienia. Balsam gotowy!

Jak często korzystasz z balsamu do ust? Myślisz, że jesteś od niego uzależniona?

Źródła: brightside.me

Może Cię zainteresować