×

To dlatego deski do krojenia mają niewielki otwór. Mało kto wie, jak można go wykorzystać

Jeśli przynajmniej od czasu do czasu urzędujesz w kuchni, z pewnością wiesz, jak pomocne są odpowiednie narzędzia, które umożliwiają Ci przygotowanie danych posiłków. Nie mamy tutaj wcale na myśli specjalistycznych robotów kuchennych czy innych drogich urządzeń lecz podstawowe akcesoria. Jednym z nich jest deska do krojenia, która jest nieodzownym elementem podczas gotowania. I choć wydawać by się mogło, że wiemy o takowej desce wszystko, okazuje się, że wielu z nas nie wykorzystuje jej możliwości!

Zastosowanie deski do krojenia

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że masz w swojej kuchni przynajmniej jedną deskę do krojenia. W końcu to na niej kroimy, siekamy czy też szatkujemy kolejne produkty. Gdyby nie ona musielibyśmy to robić na blacie, który błyskawicznie stałby się nieestetyczny i porysowany. Oczywiście, deska też nie pozostanie bez skazy, jednak każdy ma świadomość, że do tego właśnie powinna nam służyć. Poza tym koszt nowej deski jest zdecydowanie niższy niż koszt wymiany blatu.

Co więcej, powinniśmy zwracać uwagę na to, do czego używamy danej deski. Z tego też powodu w domach znajduje się często więcej niż jedna deska do krojenia. Nie zaleca się krojenia na jednej i tej samej desce zarówno mięsa, ryb, warzyw, pieczywa czy sera. Dzisiaj jednak nie o tym…

<a href=Pxhere">

Pxhere

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się do czego służy otwór w desce?

Spora część desek ma swego rodzaju otwór. Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek jaka jest jego funkcja? Od razu uprzedzamy, że wcale nie chodzi nam tutaj o trzymanie deski podczas jej mycia, choć i tak rzecz jasna można go wykorzystać.

Zdarzyła Ci się sytuacja, kiedy przekładałaś na patelnię prosto z deski pokrojone czy też warzywa, ale niektóre kawałki wylądowały obok patelni zamiast w nim? To samo może tyczyć się sytuacji, w której kroiłaś cebulę czy jakiekolwiek inne warzywo, po czym jego część zamiast trafić do naczynia, spadła na podłogę. Okazuje się, że właśnie w tym celu należy wykorzystać otwór w desce. Dzięki niemu pokrojone produkty trafią dokładnie tam, gdzie będziesz tego chciała.

Niby takie proste i oczywiste, a mimo to wiele osób nie korzysta z tego ułatwienia.

<a href=Youtube">

Youtube

Źródła: pl.newsner.com
Fotografie: pixabay.com

Może Cię zainteresować