Kategorie PsychologiaRozwój

Test psychologiczny: która rodzina nie jest prawdziwa?

Test psychologiczny rodzina: Czy wiesz, że relacje są tak samo ważne dla zdrowia fizycznego, jak dieta i ćwiczenia? Według badań, osoby dorosłe izolowane społecznie, borykają się z tym samym ryzykiem zapalenia, co osoby nieaktywne fizycznie. Nasze pierwsze relacje zawsze tworzą się już w dzieciństwie z naszymi rodzinami i często decydują o tym, jak postrzegamy świat.

Co powiesz na wykonanie testu psychologicznego, by dowiedzieć się, jak Twoje pierwsze związki ukształtowały Twoją osobowość?

Przyjrzyj się uważnie zdjęciu poniżej.

Jak myślisz, która rodzina NIE JEST PRAWDZIWA?

Nie myśl o tym zbyt długo! Gdy skończysz, przewiń w dół, by sprawdzić, czy odgadłeś rację i dowiedz się trochę o sobie. Gotowy na wyzwanie?

Test psychologiczny rodzina nr #1

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi: rodzina nr 1, prawdopodobnie nie jesteś osobą zorientowaną na rodzinę – przynajmniej nie w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. 

Traktujesz swoich przyjaciół jako prawdziwą rodzinę, a pomaganie im czyni cię szczęśliwym. Zawsze starasz się wnieść coś dobrego do życia każdego z nich. Może dorastałeś bez silnego ojca, dlatego zawsze starasz się być silny dla ludzi, którzy cię potrzebują – tak jak twoja mama.

Ta rodzina może nie jest najszczęśliwsza, ale wciąż jest prawdziwą rodziną. Matka oczywiście troszczy się o swoje dziecko, trzymając go za rękę i chroniąc go przed obojętnym ojcem. Nie chcesz, by inni dorastali jak Ty, dlatego wybrałeś tę rodzinę jako fałszywą.

Test psychologiczny rodzina nr #2

Jeśli Twoja odpowiedź to rodzina 2, jesteś silnie zorientowany na rodzinę – nie ma dla Ciebie nic ważniejszego niż ona. Wierzysz w budowanie stabilnych i trwałych relacji opartych na zaufaniu i zaangażowaniu. Najpierw stawiasz potrzeby swojej rodziny, czasem nawet ignorujesz własne, jeśli oznacza to, że możesz uszczęśliwić swoich bliskich.

Prawdopodobnie zauważyłeś, że ludzie na zdjęciu tak naprawdę nie wyglądają jak rodzina. Dorośli nie zwracają uwagi na dziecko, a dziecko też nie próbuje trzymać się za ręce – równie dobrze mogą być grupą nieznajomych chodzących razem. Będąc prawdziwą rodziną, od razu udało ci się zauważyć fałszywą rodzinę.

Test psychologiczny rodzina nr #3

Jeśli Twoją odpowiedzią jest rodzina nr 3, prawdopodobnie pochodzisz z rodziny dysfunkcyjnej. Z powodu Twojego traumatycznego dzieciństwa trudno Ci zaufać ludziom. Jesteś niespokojny, a interakcja z innymi jest często dla Ciebie wyzwaniem. Ciągle martwiąc się o przyszłość, masz tendencję do przesadnego myślenia.

Ludzie na zdjęciu wyglądają jak kochająca, szczęśliwa rodzina. To prawdziwa rodzina. Dorastanie w dysfunkcyjnej rodzinie tworzyło Twoje poglądy w pewien sposób i czyni Cię podejrzliwym wobec zdrowych relacji. Nie wierzysz, że coś takiego naprawdę istnieje, dlatego wybrałeś tę rodzinę jako fałszywą.


Źródło: brightside.me | Fotografie: brightside.me | Miniatura wpisu: brightside.me