×

Test osobowości: Widzisz krokodyla, ludzi na łódce czy góry i morze? To wiele o Tobie mówi

Cały życie polega na odkrywaniu. Odkrywaniu świata, nowych znajomości, a także i przede wszystkim siebie i to w różnym tego słowa znaczeniu. Wbrew pozorom nieznajomość siebie jest czymś zupełnie normalnym i powszechnym. Tyczy się to przede wszystkim naszej własnej osobowości. Istnieją jednak specjalne testy, które mogą pomóc nam poznać odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań dotyczących nas samych. Poniżej znajdziesz kilka z nich.

Czas zajrzeć wgłąb siebie. Czas przyjrzeć się swojej osobowości nieco bliżej. Ten test Ci to umożliwi

Test jest stosunkowo prosty. Poniżej znajdziesz kolejne obrazki. Pytanie brzmi „Co widzisz na każdym kolejnym obrazku?”. Twoja pierwsza myśl jest Twoją odpowiedzią. Tuż pod obrazkami znajdziesz znaczenie Twojej odpowiedzi, które pomoże Ci się dowiedzieć o sobie samym nieco więcej.

Co widzisz?

#1

Zamek: uwielbiasz odkrywać i uczyć się nowych rzeczy. Strefa komfortu nie jest dla Ciebie właściwym miejscem. Jeśli natomiast jesteś kimś zainteresowany lub kogoś ciekawy, koniecznie porozmawiaj z tą osobą.

Płacząca postać: musisz poświęcać więcej uwagi swoim uczuciom i słuchać, co podpowiada Ci zdrowy rozsądek. Bardzo możliwe, że potrzebujesz chwili wytchnienia na oczyszczenie swojego umysłu.

#2

Twarz: jesteś osobą towarzyską i ciekawą życia innych. Wiele otaczających Cię rzeczy i osób jest dla Ciebie wyjątkowe i interesujące. Zwracasz uwagę na to, co widzisz na pierwszy rzut oka, i nie zagłębiasz się w szczegóły.

Ryby: jesteś zadowolony ze swojego życia. Wierzysz w szczęście i szczęśliwą przyszłość. Szklanka wypełniona do połowy jest dla Ciebie szklanką do połowy pełną, nie w połowie pustą. Zawsze doszukujesz się szczegółów i detali w różnych aspektach życia.

#3

Otwarte drzwi: jesteś gotowy na zmiany i wiele wskazuje na to, że zmierzasz we właściwym kierunku. Przyszłość jest Ci nie straszna, a wręcz przeciwnie, jesteś ciekawy jutra do tego stopnia, że jest to wręcz dla Ciebie podniecające. Jesteś źródłem inspiracji dla innych.

Nuta: wyrażanie siebie jest dla Ciebie bardzo ważne. Czujesz, że masz coś ważnego do powiedzenia światu. Nie patrzysz wstecz i lubisz ryzykować.

#4

Starożytne kolumny: wydostanie się ze strefy komfortu może być dla Ciebie trudne. Jesteś cichą osobą, która boi się opinii innych ludzi, a zwłaszcza tych, które odbiegałyby od Twoich własnych przekonań. Nie wierzysz we własne możliwości choć w rzeczywistości jesteś w stanie zrobić więcej, niż mogłoby Ci się wydawać.

Ludzie: jesteś osobą pewną siebie, która wie czego chce od życia. Robisz wszystko, aby osiągnąć postawione sobie cele. Nie jesteś osobą, która rozmyśla nad wszystkim po kolei. Nie jesteś również egoistą, bowiem zawsze jesteś gotowy, żeby pomóc innym.

#5

Twarz: na pierwszym miejscu stawiasz intuicję, radość, mądrość, satysfakcję i ciekawość świata.

Jabłko: jesteś bardzo poprawną osobą pod względem zachowania, postawy i relacji z innymi ludźmi.

Siedząca osoba: równowaga i stabilizacja to słowa, które doskonale oddają to, jaką jesteś osobą.

#6

Samochód: świat jest dla Ciebie pełen tajemnic. Tajemnic, które skutecznie pobudzają Twoją wyobraźnię.

Osoba z lornetką: jesteś miły/a dla innych. Nie krytykujesz siebie ani osób, z którymi masz na co dzień do czynienia.

Litera „A”: często miewasz wahania nastroju – od uśmiechu do smutku dzieli Cię jeden krok.

#7

Krokodyl: Twoje życie jest kolorowe, a wszystko dlatego, że bardzo kreatywnie podchodzisz do wielu różnych tematów.

Góry i morze: nie jesteś ani człowiekiem zachowującym się konwencjonalnie ani indywidualistą. Bardzo często podchodzisz do życia optymistycznie i zwykle jesteś konstruktywny.

Ludzie na łodzi: jesteś towarzyski, przez co bardzo dobrze dogadujesz się z innymi i dostosowujesz do różnych sytuacji. Cechujesz się odwagą.

#8

Królik: jesteś bardzo opiekuńczą osobą. Lewa półkula Twojego mózgu jest półkulą dominującą.

Kaczka: jeśli na obrazku zauważyłeś/aś kaczkę, prawa półkula Twojego mózgu jest półkulą dominującą, co oznacza, że jesteś osobą kreatywną i uzdolnioną artystycznie.

#9

Kot wychodzi po schodach do góry: nie zwracasz uwagi na szczegóły. Prawdopodobnie jesteś trochę naiwną osobą. Wierzysz we wszystko, co widzisz, co po części przyczynia się do tego, że po prostu kochasz życie.

Kot schodzi po schodach w dół: jesteś osobą uważną. Intuicja rzadko Cię myli. Przywiązujesz uwagę do szczegółów i lubisz wyzwania.

#10

Starsza pani: jesteś osobą, która wiele w życiu przeszła. Masz krytyczny umysł i analizujesz życie z każdego punktu widzenia.

Młoda kobieta: jesteś osobą nastawioną do życia optymistycznie, przez co jesteś szczęśliwy/a. Cechuje Cię impulsywne podejście do życia.

Czy ten test pozwolił Ci się dowiedzieć o sobie czegoś więcej? Uważasz, że oddaje to, jaką osobą w rzeczywistości jesteś? Swoją drogą wierzysz w przesłania, jakie skrywają w sobie tego typu testy?

Źródła: brightside.me
Fotografie: www.youtube.com

Może Cię zainteresować