Kategorie Zdrowie

Na te dwa proste pytania potrafią prawidłowo odpowiedzieć jedynie schizofrenicy lub geniusze

Jest praktycznie niemożliwe, aby na pierwszy rzut oka odróżnić osobę cierpiącą na zaburzenie psychiczne od zdrowego człowieka. Istnieje wiele testów i metod psychiatrycznych, które stosowane są w celu sprawdzenia, co dzieje się w głowie pacjenta i aby ustalić, czy potrzebuje on pomocy.

Przygotowaliśmy dla Ciebie 2 proste pytania, na które może odpowiedzieć tylko schizofrenik lub osoby z niezwykłym umysłem.

Jeśli chcesz uzyskać dokładne wyniki, ważne jest aby odpowiadać na pytania zgodnie ze swoimi uczuciami. Spróbuj skupić się na tym, co widzisz, a nie na tym, jak to powinno wyglądać. Teraz przyjrzyj się uważnie obrazkom i odpowiedz na pytania.

1. Czy maska jest wypukła z jednej, czy z dwóch stron?

Na te dwa proste pytania potrafią prawidłowo odpowiedzieć jedynie schizofrenicy lub geniusze

2. Czy maska obraca się w jednym kierunku, czy w dwóch?

Na te dwa proste pytania potrafią prawidłowo odpowiedzieć jedynie schizofrenicy lub geniusze

Wyjaśnienie

1. Maska jest wypukła tylko z jednej strony

2. Maska obraca się tylko w prawo

Jeśli na oba pytania odpowiedziałeś źle, nie martw się, jesteś całkowicie zdrowym człowiekiem i najprawdopodobniej wszystko z Tobą w porządku.

Jeśli chociaż jedna z odpowiedzi była dla Ciebie oczywista, nadszedł czas, aby zacząć się martwić. Prawda jest taka, że ​​mózg osoby zdrowej łatwo poddaje się oszustwom i iluzji. Analizując obraz bierze pod uwagę sztuczne światło, dodatkowe cienie i ruch, „korygując” obraz. Dajemy się nabrać złudzeniu, bez względu na to, czy chcemy, czy nie.

Schizofrenicy nie mają takiej wyobraźni. Ich mózgi nie są w stanie ustalić związku między szczegółami. Widzą maskę taką, jaka jest w rzeczywistości. Dla nich maska ​​jest wklęsła i obraca się w jednym kierunku.

Jaka jest jednak różnica pomiędzy schizofrenikiem a geniuszem? 

Osobowości genialne, które posiadają nieprzeciętne umysły, posiadają obie te zdolności. Ich mózgi są w stanie poddać się iluzji, ale równocześnie wiedzą dokładnie, jaka sztuczka została zastosowana w celu wywołania złudzenia.

A Tobie, jak poszło?