Kategorie Medycyna naturalnaNaturalne lekarstwa

Zanim zaczniesz brać tabletki, zrób prosty i skuteczny test na ich naturalność

Tabletki. Jedni nie wyobrażają sobie bez nich życia, inni biorą je w trosce o zdrowie, a jeszcze inni wtedy, kiedy muszą. Bez względu na to, do której grupy się zaliczasz, warto żebyś wiedział, co tak naprawdę przyjmujesz. Jak rozpoznać, czy tabletka, którą przyjmujemy, jest naturalna czy syntetyczna? Jest na to sposób!

Tabletka

Na początku zastanówmy się, czym w ogóle jest tabletka? Tabletka to stałą postać leku, która została przeznaczona o stosowania doustnego, podjęzykowego lub podpoliczkowego w zależności o możliwości uwalniania substancji leczniczej w danych fragmentach przewodu pokarmowego. Co więcej, tabletki zawierają ściśle określoną ilość substancji leczniczej i substancji pomocniczych.

Prosty test na naturalność tabletek, który pozwoli Ci rozpoznać, czy dana tabletka jest naturalna czy syntetyczna?

Aby poznać odpowiedź na to pytanie, wcale nie musisz udawać się do laboratorium. Jedyna rzecz, jakiej będziesz potrzebować, to… piekarnik!

Youtube

Umieść tabletkę lub tabletki, których naturalność chcesz zbadać, na papierze wyścielonym na blasze do piekarnika. Następnie włóż ją do rozgrzanego piekarnika i obserwuj. Syntetyczna tabletki zaczną się rozkładać, przez co ich struktura ulegnie znacznej zmianie. Naturalne z kolei zachowają swój kształt – ciepło nie wpłynie na ich wygląd.

Youtube 

Daj znać, czy test okazał się być pomocny ?

Źródła: www.youtube.com
Fotografie: