Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Ten nietypowy plaster leczy męczący kaszel. Aby go wykonać wystarczą tylko 3 domowe składniki

Chyba nikt nie lubi smaku syropu na kaszel. Owszem, połknie się go, ale tylko dlatego, bo wiemy, że może pomóc. Niezależnie od tego, czy kaszel występuje pod suchą czy mokrą odsłoną, gdy się go nie leczy, może prowadzić nawet do zapalenia oskrzeli! Lepiej dbać o siebie i nie lekceważyć objawów. Aby je zniwelować można sięgnąć po domowy sposób, który jest naprawdę skuteczny. Wystarczy, że wykonasz pastę z kilku produktów i przyłożysz do klatki piersiowej.

Dlaczego syropy na kaszel mogą być szkodliwe?

Kodeina i dekstrometorfan mają całe mnóstwo działań niepożądanych: senność, zawroty głowy, drżenie ciała czy nawet halucynacje. Oczywiście do tego wszystkie dojdzie, jeśli przedawkujesz leki. Dlatego warto najpierw wypróbować domowy sposób, który nie ma tylu skutków ubocznych.

3
www.well-beingsecrets.com

Pasta, którą wykonasz samodzielnie, złagodzi objawy przeziębienia, uspokoi kaszel i zniweluje ból.

Składniki:

  • surowy miód organiczny
  • olej kokosowy
  • mąka

Olej kokosowy jest bogaty w kwas laurynowy, dzięki czemu wzmacnia układ odpornościowy. Miód jest także bardzo ważny, ponieważ łagodzi objawy przeziębienia (także, gdy się go stosuje doustnie), niweluje ból, swędzenie gardła i kaszel. Dzięki temu, gdzie umiejscowiony jest plaster, śluz z płuc nie będzie więcej zalegać.

4
besthealthyguide.com

Sposób użycia:

1. Wymieszaj łyżeczkę mąki i łyżeczkę miodu. Dodaj trochę podgrzanego oleju kokosowego. Najlepiej, aby powstała konsystencja pasty, którą nałóż na serwetkę i umieść na środku klatki piersiowej. Na koniec przyklej ją za pomocą taśmy medycznej.

2. Ten naturalny okład dorosła osoba może stosować przez całą noc, natomiast dziecko może od 2-3 godzin. Już po pierwszym zabiegu da się zauważyć poprawę. Powtórz czynność kilka razy w ciągu tygodnia, a będziesz zaskoczony efektem.

Źródło i fotografie: shareably.net