×

Te owoce i warzywa odrastają z resztek. Stwórz w swoim domu ogródek i oszczędzaj!

Myślisz, że uprawiać owoce i warzywa mogą tylko osoby mieszkające w domkach. Nic bardziej mylnego! Ty również możesz w swoim mieszkaniu stworzyć mały ogródek, dzięki któremu będziesz oszczędzać pieniądze i produkować mniej odpadów. Całkiem ciekawa opcja, prawda?

Uprawa warzyw i owoców nie jest czynnością trudną i wymagającą. Jednak należy pamiętać, że niektóre rośliny potrzebują odpowiednich warunków do tego by mogły prawidłowo się rozwijać. Sporo zależy od światła, temperatury oraz ilości wody. W niektórych przypadkach warzywa i owoce będą rosły powoli, bądź w ogóle. Natomiast w innych, ich właściciele będą mogli cieszyć się pięknymi okazami.

na co zwrócić szczególną uwagę decydując się na domową uprawę roślin?

– Polecamy wybierać owoce, warzywa i zioła z ekologicznych upraw. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nowe rośliny nie będą zawierały szkodliwych substancji.
– Kiedy już o nich mowa, zwracaj uwagę na to czy wybrane przez Ciebie warzywa i owoce nie zawierają środków opóźniających wzrost, które stosuje się w celu zapobiegania kiełkowaniu roślin w sklepach.
Dowiedz się które części roślin kiełkują, żeby przypadkiem nie wyrzucić ich podczas obróbki.
Znajdź swoim mieszkaniu miejsce, w którym rośliny będą miały najlepsze warunki wzrostu.
– Pamiętaj również, żeby nie przejmować się kiedy któraś z roślin nie urośnie, gdyż nie oznacza to że wszystkie pozostałe również nie wykiełkują. Daj im czas, wykaż się dozą cierpliwości

źródło: Instagram/lovenaturapl

źródło: Instagram/lovenaturapl

Tych kilka porad powinno wystarczyć, byś mógł zacząć swoją przygodę z domowym ogródkiem. Oprócz tego będziesz jeszcze potrzebował miski lub słoika z wodą oraz kawała dobrze nasłonecznionego parapetu.

Lista warzyw i owoców, które odrastają z resztek.

Jeżeli masz ochotę możesz metodą prób i błędów próbować wyhodować warzywo lub owoc z każdej resztki która zostanie po przygotowaniu posiłków. Jeżeli wyrośnie to super, jeżeli nie, nie ma się czym przejmować. Tym czasem przedstawiamy listę roślin, które łatwo wyhodować w domu:

– por,
– marchew,
– burak,
– czosnek,
– cebula,
– ziemniaki,
– sałata,
– kapusta,
– ananas,
– imbir,
– papryka,
– cytryna.

Powodzenia!

Źródła: www.msn.com

Może Cię zainteresować