×

3 długoterminowe zagrożenia wynikające ze zrobienia sobie tatuażu. Można się przestraszyć!

Tatuaże stały się bardzo popularne w dzisiejszych czasach. W rzeczywistości, z danych z 2012 roku, aż 21% dorosłych osób posiada jeden lub więcej tatuaży. Jest to wzrost o 7% w stosunku do roku 2008. Te liczby będą rosły, ale czy tatuaże są naprawdę bezpieczne?

Zrobienie tatuażu niesie ze sobą wiele komplikacji. Należy dbać o właściwą opiekę nad nim, w innym przypadku może się to skończyć źle. Problemy wcale nie muszą pojawić się natychmiast…

Oto 3 długoterminowe zagrożenia wynikające ze zrobienia sobie tatuażu:

1. Blizny

Technicznie rzecz biorąc, tatuaż jest raną. Więc kiedy nastąpi proces gojenia, może powstać problem. Keloid lub inaczej bliznowiec powstaje, gdy skóra wylewa się poza ranę. Rezultatem jest wybrzuszona, gruba blizna, która rzuca się w oczy.

Czasami tylko na części tatuażu rozwija się bliznowiec. W skrajnych przypadkach keloidy mogą wykraczać nawet poza projekt. Chyba nie chcesz się oszpecić, prawda?

2. Reakcje alergiczne

Jest możliwe, że jesteś uczulony na niektóre pigmenty używane w trakcie robienia tatuażu. Może to powodować reakcję alergiczną z obrzękiem, zaczerwienieniem i stanem zapalnym.

I chociaż reakcje alergiczne wydają się być natychmiastowym problemem, nie zawsze tak jest. Uczulenie może ujawnić się nawet kilka lat po tym, jak zrobiłeś sobie tatuaż.

Opóźniona reakcja alergiczna na atrament tatuażowy jest często błędnie diagnozowana jako chłoniak. Jest to również bardzo rzadkie, ale całkowicie możliwe.

3. Choroby układu krwionośnego

Zainfekowane igły i tusz to zła wiadomość. Mogą one przenosić choroby, takie jak HIV, zapalenie wątroby typu B, zapalenie wątroby typu C oraz tężec. Co gorsza, dowiesz się o nich dopiero po czasie od wykonania tatuażu. Najlepiej przeprowadzić badania krwi, aby upewnić się, że nie zaraziłeś się jedną z tych chorób.

Istnieją surowe wytyczne dotyczące tatuowania. Mają one na celu wyeliminowanie ryzyka rozprzestrzeniania się chorób krwi. Dlatego kluczowe znaczenie ma szukanie studia, które jest nieskazitelnie czyste i dba o bezpieczeństwo pracy.

Upewnij się, że artysta używa zupełnie nowej igły. Atrament powinien znajdować się w jednorazowym pojemniku. Zapewnia to, że igły i atrament nie są ponownie używane.

 

Może Cię zainteresować