×

15 pięknych tatuaży z grupą krwi. Zdobią ciało i w skrajnych sytuacjach mogą uratować życie

W organizmie przeciętnego, dorosłego człowieka znajduje się około 5 litrów krwi. Utrata jej części stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia. Co więcej, krew każdego z nas jest zróżnicowana, ponieważ każdy ma określoną grupę krwi (A, B, AB, 0) charakteryzującą się określonym zestawem antygenów, które są obecne na powierzchni krwinek czerwonych i innych komórek krwi.

Daną grupę krwi posiada się niezmiennie przez całe życie. To m.in. dlatego niektórzy postanowili uwiecznić ją na swoim ciele. Inni doszukują się natomiast tutaj głębszego sensu. W końcu krew to życie, czyż nie?

Znaczenie tatuaży

Tatuaże. Każdy ma do nich inne podejście. Dla jednych mają wartość sentymentalną. Dla innych są niczym innym, jak zwykłym obrazkiem, który po prostu wpadł im w oko. Kolejni dziarają się, bo coraz więcej ludzi ma tatuaże. Jeszcze inni szukają tutaj głębszego znaczenia…

Tatuaże z grupą krwi

Nasi bohaterowie postanowili uwiecznić na swoim ciele coś, co jest przypisane każdemu z nas i będzie już z nami do końca życia: grupę krwi. Taka informacja może być szczególnie istotna chociażby w przypadku nieszczęśliwego wypadku, kiedy każda kolejna minuta jest na wagę życia lub śmierci. Natychmiastowa znajomość grupy krwi może być tutaj bardzo istotna.

Część z osób, których tatuaże znajdziesz poniżej, zaznaczyła na swoich dziarach, że w przypadku śmierci zgadzają się na oddanie narządów w celu ratowania życia innych osób.

Zrobiłbyś sobie tatuaż? A może już masz podobny? Jeśli tak, koniecznie się nim z nami podziel!

15 pomysłowych tatuaży, które wskazują na grupę krwi „pacjentów”

Źródła: pl.pinterest.com, tattoovalue.net, fehrplay.com
Fotografie: pl.pinterest.com

Może Cię zainteresować