×

7 czynników, o których powinna pamiętać każda kobieta podczas zakupu tamponów i podpasek

Kobiety nieustannie muszą uwzględniać czynniki wpływające na ich zdrowie.

Jednym z nich jest miesiączka, która nie należy do najbardziej komfortowego etapu. Podczas menstruacji należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które wpływają na zdrowie i higienę miejsc intymnych.

W zależności od preferencji, kobiety muszą się uzbroić w cały arsenał podpasek i tamponów. Jednak okazuje się, że podpaski mogą przyczynić się do poważnych problemów. Warto więc rozważyć 7 czynników podczas ich zakupu.

Bawełniane podkładki

Większość podpasek wykonana jest głównie z bawełny. Niektóre z nich pochodzą z gospodarstw domowych, gdzie podczas uprawy bawełny stosuje się szkodliwe pestycydy i środki owadobójcze. Substancje te są bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Chemikalia

#Tampons: The Cons

Niektóre podpaski zawierają szkodliwe substancje, które podrażniają i infekują miejsca intymne. Warto sprawdzać skład produktu, by uniknąć powikłań związanych z toksynami.

Nakładki żelowe

Zgodnie z News Journal PH, żelowe podkładki wyzwalają komórki, które powodują raka szyjki macicy. Nowotwór szyjki macicy jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów wśród kobiet.

Dezodoranty

Podobnie jak chemikalia, dezodorant może podrażniać skórę. Niektóre z nich są tak silne, że ich wydzielanie może prowadzić do zakażeń, gdy dostaną się do organizmu.

Nieprzemakająca warstwa

Zazwyczaj wykonana jest z syntetycznego materiału, który podrażnia skórę i jest doskonałym środowiskiem dla bakterii.

Czas

Wiele podpasek gwarantuje nieprzepuszczalność przez X godzin. Należy jednak pamiętać, że bez względu na wszystko, podpaski nie powinny być noszone dłużej niż 4 godziny. W ten sposób znacznie łatwiej jest zapobiegać infekcjom i chorobom okolic intymnych.

Tampony

... pink ...

Do produkcji niektórych tamponów również wykorzystywane są szkodliwe składniki i substancje chemiczne, które mogą spowodować poważne problemy zdrowotne.

Może Cię zainteresować