Kategorie Medycyna naturalnaNaturalne lekarstwaZdrowie

7 sztuczek na pokonanie różnego rodzaju bólu. Obejdzie się bez tabletki przeciwbólowej

Na pewno nie raz złapał Cię silny ból, a w apteczce brakło leku przeciwbólowego. Oczywistym jest fakt, że jeżeli ból utrzymuje się długo, należy udać się do lekarza. Jednak ja nie jestem zwolenniczką tabletek przeciwbólowych, dlatego wybieram nieco inne rozwiązania.

Pozwól, że przedstawię Ci kilka sztuczek, które pomogą pozbyć się bólu, jeśli nie chcesz przyjmować leków lub po prostu nie masz odpowiedniego rodzaju tabletki.

#1 Tabletka przeciwbólowa – Zjedz kawałek ciemnej czekolady, by złagodzić ból gardła

Jeśli masz kaszel i czujesz ból gardła, zjedz kawałek ciemnej czekolady. Wybierz ten rodzaj czekolady, która ma jak najwięcej kakao.

Według naukowców czekolada może tłumić kaszel i leczyć ból gardła nawet lepiej niż konwencjonalne środki. Badania wykazały, że dzięki kakao, czekolada znacznie zmniejsza częstotliwość kaszlu, działa lepiej niż kodeina i słodkie syropy.

#2 Pij więcej wody, by złagodzić objawy migreny

Pij dużo wody. Eksperci zalecają nie mniej niż szklankę wody co 2 godziny

Łagodne bóle głowy i ciężkie migreny często mogą być  wywołane odwodnieniem. Słaba równowaga płynów i elektrolitów w organizmie nie pozwoli jej systemom działać w prawidłowy sposób. Picie wystarczającej ilości wody pomoże Ci zwalczyć odwodnienie i złagodzić objawy migreny.

#3 Tabletka przeciwbólowa – Rozciągnij się, by złagodzić ból pleców

Noś wygodne ubranie i przygotuj matę do jogi. Istnieje wiele ćwiczeń rozciągających, które można wykonać. Poniżej zestaw, który pomoże ukoić ból.

Rozciąganie uwalnia napięcie mięśni wspierających kręgosłup i poprawia zakres ruchów i ogólną mobilność fizyczną.

canva

#4 Wdychaj olejki eteryczne, by pozbyć się bólów głowy

Nałóż trochę oleju na skronie lub czoło. Bądź ostrożny! Olejki eteryczne mogą powodować oparzenia, dlatego należy je  rozcieńczyć innym olejem (np. olejem kokosowym), zanim będą mogły zostać nałożone na skórę. Istnieje wiele olejków eterycznych, których możesz używać: lawenda, mięta pieprzowa, rozmaryn czy rumianek.

Uważa się, że olejki eteryczne działają kojąco i relaksująco. Dlatego mogą być pomocne w leczeniu bólów głowy spowodowanych lękiem i stresem.

#5 Tabletka przeciwbólowa – Użyj herbaty z mięty pieprzowej, by złagodzić ból zęba

Umieść jedną łyżeczkę suszonych liści mięty pieprzowej w filiżance wrzącej wody i odstaw na 20 minut. Następnie wypij bądź połóż ciepłe, mokre torebki z miętą na bolący ząb i przytrzymaj przez kilka minut, aż ból się zmniejszy.

Mięta pieprzowa ma właściwości odrętwiające, które wyjaśniają jej działanie kojące i łagodzące ból. Co więcej, jest mentol ma właściwości antybakteryjne.

#6 Weź kąpiel z solą Epsom, aby wyleczyć bóle kości i stawów

Dodaj 2 filiżanki soli Epsom do kąpieli i zanurz się w wodzie na 15 minut. Możesz także zanurzyć bolesny staw w misce z ciepłą wodą z filiżanką soli.

Sól ta jest  bogata w magnez, który reguluje ponad 300 enzymów w organizmie i sprawia, że ​​jego systemy działają prawidłowo. Eliminuje również toksyny i zmniejsza stres, a także stan zapalny.

#7 Tabletka przeciwbólowa – Zjedz banana, by złagodzić ból menstruacyjny

Jeśli odczuwasz skurcze menstruacyjne, pomiń ciasteczka i czekoladę, której pragniesz i zamiast tego wybierz banana. Zrób koktajl z bananem i innymi owocami lub zjedz go bezpośrednio.

Banany są bogate w potas i witaminę B6,  które zmniejszają skurcze mięśni i zapobiegają zatrzymywaniu wody i nadęciu.

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.Instagram.com, www.freepik.com | Miniatura wpisu: pinterest.com