×

Ta mieszanka sprawi, że Twoje siwe włosy znikną. Nie uwierzysz jak prosta jest w wykonaniu

Siwe włosy stanowią jeden z  pierwszych oznak starzenia się i są koszmarem dla niejednej kobiety. Każda z nas stara się ukryć oznaki tego nieuniknionego procesu. Istnieje wiele produktów i farb, które mogą pokryć siwe włosy, ale skutek ich działania jest chwilowy i niosą ze sobą ogromną ilość efektów ubocznych.

Źródło: pexels.com

Źródło: pexels.com

Po pierwsze i najważniejsze, należy wiedzieć, że przedwczesne siwienie włosów może być wywołane przez wiele czynników zdrowotnych, a także złe nawyki żywieniowe. Do głównych przyczyn potęgujących ten proces zaliczmy: zmiany hormonalne, palenie papierosów, zanieczyszczenia powietrza, stres, stosowanie niewłaściwych produktów do pielęgnacji włosów, przewlekłe przeziębienia, zapalenie zatok, czy choroby tarczycy.

Ponadto, siwe włosy mogą pojawić się na skutek małej zawartości melaniny w organizmie. Tak więc, zamiast korzystać z produktów pełnych agresywnych środków chemicznych, które mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku, można spróbować naturalnych alternatyw. Najważniejszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest stosowanie zdrowej i pożywnej diety. Oprócz tego, można spróbować naturalnego środka, który opiera się na dwóch skutecznych i łatwo dostępnych składnikach!

Mikstura z oleju kokosowego i cytryny

Składniki:

  • organiczny olej kokosowy (ilość będzie zależała od długości włosów)
  • 3 łyżeczki soku z cytryny, świeżo wyciskanego

Sposób wykonania:

Należy wymieszać dwa wyżej wymienione składniki aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny. Następnie nałożyć mieszankę na włosy i wmasować ją w skórę głowy. Pozwól jej działać przez co najmniej godzinę. Następnie zmyj łagodnym szamponem. Najlepiej powtarzać tę czynność raz w tygodniu.

Dlaczego ta kuracja jest tak korzystna?

Oba składniki wykorzystywane do kuracji są jednymi z najbardziej uniwersalnych i dobroczynnych darów natury. Olej kokosowy jest pełen właściwości przeciwbakteryjnych, zawiera kwas laurynowy, oraz kwasy tłuszczowe o średniej długości łańcucha, które zauważalnie poprawiają kondycję włosów. Stąd olej kokosowy może poprawić kondycję skóry głowy, wzrost włosów, znacznie je wzmocnić i wygładzić. Pomaga uporać się ze zniszczonymi i siwymi włosami, ponadto, można nim zwalczyć łupież. Z drugiej strony, sok z cytryny zapobiega przedwczesnemu szarzeniu się włosów. Ze względu na zawartość witaminy B i C oraz zawartość fosforu, sok z cytryny odżywia włosy i leczy przyczynę powstawania siwych włosów.

Może Cię zainteresować