×

Szybkie chodzenie zamiast siłowni! W 21 dni rzucisz nawet 1,5 kg bez ciężkiej diety

Chodzenie to jedna z tych czynności, którą wykonujemy bez myślenia o niej. Jednak przy odpowiednim podejściu, chodzenie staje się świetnym i efektywnym ćwiczeniem, które pomaga nam zrzucić zbędne kilogramy!

via GIPHY

Bezpieczeństwo

Chodzenie ma jeszcze dwie ważne zalety: nie obciąża zbytnio stawów i nadaje się nawet dla osób nie mających doświadczenia z ćwiczeniami. Ponieważ chodzenie jest naturalnym ruchem ciała, nasze mięśnie, ścięgna, a także stawy wiedzą jak sobie z nim poradzić. Tych ćwiczeń nie trzeba się uczyć!

Zalety

Nie dość, że chodzenie pomaga nam schudnąć, to jednocześnie poprawia pracę serca i płuc, pomaga poradzić sobie z nadmiarem myśli i zmartwień, redukuje poziom złego cholesterolu we krwi i zapobiega cukrzycy. Oczywiście, by efekt były takie, jak oczekujemy, należy chodzić odpowiednim tempem!

via GIPHY

Tempo chodzenia

By spacer odchudzał musi być energetyczny. Stawiajcie kroki pewnie, używajcie także rąk, które powinny aktywnie balansować z ciałem. Pamiętajcie także o oddychaniu! Kroki i oddychanie powinny ze sobą współgrać.

Program 21 dni

Nasz program nadaje się dla wszystkich osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów dzięki energetycznemu chodzeniu. Zaczynamy od 15 minut dziennie, a kończymy na godzinie! Pamiętajcie, to nie spacerek i zwiedzanie zabytków – macie iść w miarę szybko, energicznym krokiem i z napiętymi mięśniami brzucha!

via GIPHY

1 – 5 dzień

Spaceruj 15 minut dziennie, bez przerwy, po płaskiej nawierzchni.

5 – 10 dzień

Spaceruj 30 minut dziennie, bez przerwy, 20 minut po płaskiej nawierzchni, 10 minut pod górę

10 – 15 dzień

Spaceruj 45 minut dziennie, bez przerwy, 30 minut po płaskiej nawierzchni, 15 minut pod górę

15 – 21 dzień

Spaceruj 60 minut dziennie, bez przerwy, 40 minut po płaskiej nawierzchni, 20 minut pod górę.

via GIPHY

Ułatwienia

Jeśli ciężko wygospodarować Wam czas na ćwiczenia, możecie rozbić sesje treningowe na pół (trening 30 minutowy wykonać w formie dwóch 15 minutowych sesji). Jednak nie ukrywamy, że ćwiczenie jednej sesji dziennie w całości będzie miało lepsze efekty! Jeśli chodzicie na bieżni, nie będziecie mieli problemu z ustawieniem nachylenia. W terenie poszukajcie lekkich wzniesień, z czasem podnosząc poziom trudności. Schody też mogą być alternatywą, szczególnie dla bardziej zaawansowanych z Was!

Efekty

Czego możecie się spodziewać po 21 dniach energetycznego chodzenia i zdrowego odżywania? Lepszej kondycji, utraty wagi, redukcji cellulitu, pozytywnego samopoczucia i ochoty na więcej! Dlatego po 21 dniach możecie samodzielnie podnosić poziom trudności Waszego planu. Chodźcie szybciej, więcej po nierównym terenie i pod górkę. Możecie także używać dodatkowych obciążników na nogi czy ręce. Dopasujcie trening do siebie!

via GIPHY

Może Cię zainteresować