Kategorie Choroby układu oddechowegoChoroby zakaźneZdrowie

Największy warszawski szpital nie przyjmuje niezakażonych COVID-19. Zabiegi zostały wstrzymane

Szpital MSWiA w Warszawie nie wstrzymał przyjęcia innych pacjentów niż tych zakażonych COVID-19. Jest bardzo źle. Czy będzie jeszcze gorzej?

Największy szpital na Mazowszu wstrzymał przyjmowanie pacjentów niezakażonych COVID-19. Planowane zabiegi i operacje zostały odwołane

To, co dzieje się obecnie w największym szpitalu na Mazowszu, powinno otworzyć oczy wszystkim tym, którzy nie wierzą w istnienie koronawirusa. Jeśli jednak nadal tak uważają, niech powiedzą to personelowi medycznemu walczącemu o życie pacjentów w szpitalu MSWiA w Warszawie…

Sytuacja szpitala MSWiA w stolicy kraju jest bardzo trudna, a wszystko za sprawą wciąż przybywających chorych na COVID-19. Jest ich na tyle dużo, że szpital wstrzymał przyjmowanie pacjentów niezakażonych, bowiem 99% personelu zajęta jest chorymi na koronawirusa SARS-CoV-2. Do opieki nad chorymi na COVID-19 zostali zaangażowani niemal wszyscy anestezjolodzy na oddziałach intensywnej terapii, co może mieć bardzo negatywne skutki dla pozostałych pacjentów. Wszelkie planowane operacje i zabiegi zostały bowiem odwołane.

Flickr

Walka o życie pacjentów trwa

Wolnych łóżek dla zakażonych pacjentów, którzy potrzebują hospitalizacji, jest coraz mniej. W ostatnim czasie w szpitalu zwiększono ich liczbę.

Obecnie w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie jest około 185 wolnych łóżek covidowych… Mamy 219 łóżek z pacjentami zakażonymi COVID-19, ale zabezpieczamy 404 łóżka – informuje Iwona Sołtys, kierownik działu obsługi pacjenta CSK MSWiA

Wikimedia Commons

Według danych z dnia wczorajszego w szpitalu MSWiA w Warszawie leczonych jest 219 chorych z czego kilkudziesięciu pacjentów jest w stanie ciężkim. 18 respiratorów jest zajętych (wolnych jest wciąż kilkanaście respiratorów), a dwóch pacjentów wymagało podłączenia do ECMO, czyli pozaustrojowego natleniania krwi.

Koronawirus raport

Kolejny dzień i kolejny rekord zakażeń. Ministerstwo Zdrowia podało dziś informację o 8099 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażeń. To znacznie więcej niż miało to miejsce w ostatnich dniach. Z raportu dowiadujemy się także, że z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 84 osoby.

szpital mswia tylko dla covid-19
Facebook 

________________________

*zdjęcia mają charakter poglądowy

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: www.youtube.com