Kategorie StopyUrodaZdrowie

Zmień sposób sznurowania butów, a unikniesz bólu stóp i wszelkich otarć

Podczas dłuższych spacerów robią Ci się odciski na stopach? A może kiedy biegasz w nowych lub źle dopasowanych butach tworzą Ci się nieznośne i bolesne otarcia na piętach? Na szczęście jest na to sposób i wcale nie chodzi tutaj o wymianę butów.

Z pewnością większość z Was przez to przechodziła

Po wielogodzinnym chodzeniu po mieście na Twojej pięcie lub podbiciu stopy pojawia się wróg, jakim jest niechciany odcisk. Znasz to uczucie? Z pewnością tak. Odciski czy powstałe otarcia potrafią być do tego stopnia bolesne, że założenie butów po raz kolejny graniczy z cudem. Oczywiście, w takiej sytuacji może pomóc plaster, jednak czy nie lepiej zapobiegać tego typu sytuacjom niż je później „leczyć”?

Prosty i skuteczny sposób na zapobiegnięcie powstawaniu odcisków i otarć

Dzięki temu prostemu trikowi nie tylko unikniesz bolesnych odcisków, ale także usztywnisz stopę i sprawisz, że Twoje buty będą do niej jeszcze bardziej dopasowane. Przechodząc już do rzeczy…

Każdy ma swój własny schemat wiązania butów, podczas gdy największą popularnością cieszy się kilka z nich. Jedni robią podwójne supły, inni pojedyncze, a jeszcze inni dodatkowe węzły. Jest jednak jedna metoda, która sprawdzi się w tym przypadku zdecydowanie najlepiej. Wystarczy wykorzystać do tego górne dziurki przeznaczone na sznurowadła. Sznurowadła należy odpowiednio przez nie poprowadzić, dzięki czemu unikniesz zarówno otarć przez buty, jak i bólu stóp, ponieważ Twoje stopy będą znacznie lepiej ustabilizowane.

Youtube

W tym celu załóż buty i wykorzystaj górne otwory na sznurowadło tak, aby stworzyć swego rodzaju pętle. Następnie przeprowadź przez nie sznurówki i zawiąż buty.

Na poniższym nagraniu możesz zobaczyć, jak należy zasznurować buty, aby Twoje stopy czuły się w nich zdecydowanie lepiej. To prostsze niż myślisz

Niestety nie wszystkie buty mają tego rodzaju górne otwory na sznurowadła. Jeśli masz je w swoich butach to świetnie się składa. Koniecznie je wykorzystaj!

Źródła: www.youtube.com
Fotografie: www.youtube.com