Kategorie CiałoUroda

6 zalet szczotkowania na sucho, które wyraźnie odmłodzi Twoje ciało

My kobiety lubimy być piękne i zadbane! Malujemy się, układamy włosy, dbamy o to, co trafia do naszego żołądka, prowadzimy aktywny tryb życia.. Wszystko po to, aby zadbać o swoje zdrowie, samopoczucie jak i wygląd zewnętrzny. Specjaliści obok tych wszystkich punktów umieszczają jednak coś jeszcze. Szczotkowanie ciała na sucho.

Szczotkowanie ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho wywodzi się z medycyny ajurwedyjskiej. Prosty zabieg rodem ze spa charakteryzuje się tym, że każda z nas może wykonać go w domowym zaciszu. Nic więc dziwnego, że cieszy się dziś coraz większą popularnością. W końcu to świetny sposób na odmłodzenie skóry. Przyjrzyjmy się jednak wpływowi szczotkowania ciała na sucho nieco bliżej.

Instagram

Oto 6 zalet szczotkowania ciała na sucho, obok których ciężko przejść obojętnie. Przeczytaj i przekonaj się na własnej skórze, że to naprawdę działa!

#1 Świetny sposób na złuszczenie naskórka

Szczotkowanie na sucho działa niczym rodzaj delikatnego peelingu. To idealny sposób na pozbycie się martwych komórek skóry. Szczotkowanie może przyspieszyć odnowę skóry i sprawić, że ta będzie wyglądać jaśniej i młodziej. Do tego będzie niesamowicie miękka w dotyku i gładka! Szczotkowanie na sucho przygotowuje również skórę do wchłaniania produktów, np. środków nawilżających, które nałożysz po zabiegu. Efekt będzie wówczas zdecydowanie lepszy.

Instagram

#2 Pozytywny wpływ na układ krwionośny

Szczotkowanie stymuluje krążenie krwi. Jak to się ma do wyglądu zewnętrznego? Skóra w konsekwencji staje się bardziej promienna, a tym samym wydaje się być zdrowsza. Jedyna rzecz, o której musisz w tym przypadku pamiętać, to unikanie zbyt silnego szczotkowania, co mogłoby podrażnić skórę.

#3 Poprawia jędrność skóry

Choć niewątpliwie kluczową rolę odgrywa w tym przypadku dobrze zbilansowana dieta i aktywność fizyczna, szczotkowanie wyraźnie ujędrnia i napina skórę. W konsekwencji „pomarańczowa skóra”, która jest zmorą wielu z nas, staje się mniej widoczna. Kiedy dodamy do tego jeszcze odpowiednio dobrane kosmetyki, problem wydaje się nie mieć miejsca.

Instagram

#4 Zastrzyk energii

Szczotkowanie na sucho to wspaniały zastrzyk energii, którego większość z nas potrzebuje zwłaszcza tuż po przebudzeniu. To dlatego zaleca się szczotkowanie rano, a nie wieczorem, zwłaszcza tuż przed snem.

#5 Zapobieganie wrastaniu włosków

Masz problem z wrastającymi po goleniu włoskami? Szczotkowanie na sucho może pomóc Ci pozbyć się tego problemu. Szczotkując ciało wprowadzasz włoski w ruch, co zapobiega powstawaniu problemu. Intensywne szczotkowanie pomaga z kolei uwolnić już wrastające włoski. Czego chcieć więcej!

Instagram

#6 Relaks dla ciała

Szczotkowanie ciała jest bardzo relaksującym doświadczeniem. Doświadczeniem podobnym do masażu, o którego zaletach chyba nie musimy nikomu mówić. Rozluźnienie ciała i umysłu, poczucie odświeżenia i odprężenia to tylko nieliczne z nich.

Przeciwwskazania do szczotkowania

Przeciwwskazaniem do szczotkowania są bez wątpienia zmiany na tle bakteryjnym lub wirusowym, otwarte rany czy świeże blizny. Szczotkując ciało musisz uważać także na wszelkiego rodzaju znamiona i pieprzyki. Warto również skonsultować się z lekarzem w przypadku, gdy jesteś osobą ze skórą naczyniową. Pamiętaj, że chodzi nie tylko o wygląd skóry, ale także i przede wszystkim Twoje bezpieczeństwo.

Próbowałaś już wcześniej szczotkowania na sucho? Jeśli tak koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Jeśli nie to czas najwyższy spróbować. Pamiętaj przy tym, że początkowo cały zabieg może być nieco nieprzyjemny. Kwestia przyzwyczajenia. Z czasem nie będziesz w stanie wyobrazić już sobie swojego rytuału bez szczotkowania. Wiem coś o tym…

Źródła: brightside.me
Fotografie: www.instagram.com