Kategorie CiałoUrodaZdrowie

Szczotkowanie ciała na sucho, czyli doskonały detoks skóry, który nie jest dla wszystkich

Miliony kobiet na całym świecie każdego dnia zadaje sobie pytanie, jak zadbać o swoją skórę? Jak szybko ujędrnić ciało przed latem, tym bardziej, że ostatnie miesiące sprawiły, że często miałyśmy mniej ruchu na świeżym powietrzu. Tymczasem umiarkowany wysiłek zwiększa przepływ krwi co sprawia, że tlen i składniki odżywcze łatwiej przedostają się do skóry poprawiając jej wygląd i kondycję. Z pomocą naszej skórze przychodzi również szczotkowanie na sucho, które łączy w sobie peeling, masaż i walkę z rozstępami oraz cellulitem. Czego chcieć więcej!

Fenomen szczotkowania ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho to zdecydowanie zabieg, który warto uwzględnić w swoim codziennym rytuale pielęgnacyjnym. Tę metodę pielęgnacji od lat stosują Azjatki, które słyną z nieskazitelnej skóry. Dziś przekonuje się coraz więcej kobiet na całym świecie. Kobiet, które w domowym zaciszu pragnąc zadbać o kondycje swojej skóry.

Szczotkowanie ciała na sucoh nic innego, jak naturalny masaż przy użyciu szczotki o odpowiednio twardym, najlepiej naturalnym włosiu. Jest niezwykle skuteczny, łatwy do wykonania, a przede wszystkim tani, choć korzyści, jakie za sobą niesie, są nieocenione. Koszt naturalnej szczotki do szczotkowania na sucho to koszt w granicach 50 złotych, co nijak się ma do ceny różnego rodzaju zabiegów. Nie zapominaj również, że raz zakupioną szczotkę będziesz mogła użytkować przez długi czas, przez co Twoja skóra zawsze będzie piękna i zadbana.

szczotkowanie ciała na sucho
Youtube

Zalety szczotkowania ciała na sucho

Zalety szczotkowania na sucho zostały przedstawione na naszym Instagramie, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawostek i informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia.

Instagram

Przeciwwskazania

Choć szczotkowanie ciała na sucho niesie za sobą mnóstwo korzyści, nie jest ono dla wszystkim. Od szczotkowania ciała powinny wstrzymać się osoby mające wszelkie zmiany na tle bakteryjnym, wirusowym, otwarte rany i świeże blizny. Należy również pamiętać, aby podczas szczotkowania uważać na pieprzyki i znamiona. Zadrapanie mogłoby prowadzić do krwawienia. Jeśli niechcący uszkodziłaś pieprzyk, oczyść delikatnie to miejsce i odczekaj. Rana powinna się zagoić. W niektórych przypadkach może dość do infekcji i stanu zapalnego w obrębie rany, co wymaga odpowiedniego leczenia u dermatologa. Warto również wspomnieć o osobach, które mają widoczne żylakach. W takim przypadku dla własnego dobra najlepiej skonsultować się z lekarzem zanim podejmiemy się szczotkowania na sucho.

Jak szczotkować ciało?

Na szczotkowanie całego ciała będziesz potrzebować 10-15 minut. Jeśli jesteś osobą początkującą, rób to z wyczuciem. Zacznij zacznij delikatnie, a dopiero z czasem pozwól sobie na mocniejsze szczotkowanie.

Przechodząc już do techniki i kolejności szczotkowania. Zacznij od stóp wykonując długie ruchy od palców w kierunku pięt (szczotkując podeszwę) lub kostek (gdy masujesz grzbiet stopy). Następnie przejdź do nóg wykonując długie, posuwiste ruchy w kierunku serca, dzięki czemu usprawnisz przepływ limfy w ciele – wspominaliśmy o tym na początku artykuły odnośnie aktywności fizycznej. Jeśli wyszczotkowałaś już nogi, czas na brzuch i delikatne, okrężne ruchu zgodne z ruchem wskazówek zegara. Następnie przejdź do klatki piersiowej. Ja również szczotkuj okrężnymi ruchami pamiętając o omijaniu wrażliwych okolic sutków. Idąc dalej, do wyszczotkowania całych pleców będziesz potrzebować szczotki z nieco dłuższym uchwytem. Wskazane są tutaj długie ruchy szczotki począwszy od pośladków w kierunku szyi. Czas na ręce. Masuj je długimi, posuwistymi ruchami od palców po ramiona.

Źródła: skladprosty.pl
Fotografie: www.youtube.com