Kategorie Choroby układu oddechowegoChoroby zakaźneKoronawirusZdrowie

Sondaż dał odpowiedź na pytanie, ilu Polaków zaszczepiłoby dzieci przeciwko COVID-19

Liczba Polaków, którzy są chętni do zaszczepienia dzieci przeciwko COVID-19, spada. Z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” i radia RMF FM wynika, że statystyki przedstawiają się nieco inaczej w przypadku osób, które pobierają 500 plus i rodziców, którzy posiadają co najmniej dwójkę dzieci.

Sondaż dał odpowiedź na pytanie, ilu Polaków zaszczepiłoby dzieci przeciwko COVID-19
Pixabay

Badanych zapytano, czy gdyby była taka możliwość, zaszczepiliby swoje dzieci przeciwko COVID-19

Sondaż przeprowadzony przez United Surveys został przeprowadzony metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych w dniu 4 czerwca 2021 roku na grupie 1 tys. pełnoletnich Polaków.

Z sondaży wynika, że ponad 62% ankietowanych zaszczepiłoby swoje dzieci, gdyby była taka możliwość, z czego 43% badanych wyraziło zdecydowaną chęć, a 19% raczej by zaszczepiło. To mniej niż jeszcze przed miesiącem, kiedy chęć zaszczepienia swoich dzieci wyraziło 67% pytanych.

szczepienie dzieci przeciwko COVID-19

Według ostatniego sondażu przeciwnych szczepieniu dzieci przeciwko COVID-19 było 20,1% badanych, 6,8% wskazało, że raczej by nie zaszczepiło, a 10,9% nie potrafiło odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie.

To wyniki dla ogółu badanych, także osób, które dzieci nie mają. Natomiast jeszcze mniejszą chęć do szczepień widać wśród rodziców dzieci pobierających 500 plus. Chęć zaszczepienia jedynaków wyraziło tylko 30 proc. rodziców. Nieco lepiej wygląda to w przypadku rodziców co najmniej dwójki dzieci. Tu 48 proc. nie ma oporów przed podaniem preparatu przeciwko koronawirusowi dla swoich pociech. Te dane pokazują jednak, że jeśli rząd liczy na powodzenie akcji szczepiennej wśród dzieci, to szybko powinien przekonać do niej rodziców – podaje „DGP”

Przypomnijmy, że od 7 czerwca rodzice mogą zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12–15 lat.

Older Mississippians will be eligible for COVID-19 vaccines next week |  Delta Democrat-Times
Źródła: PAP
Fotografie: www.flickr.com