Kategorie Zdrowie

O poważnych chorobach dowiesz się z dłoni. Odczytasz alergie, odwodnienie i problemy z kręgosłupem

O tym co dzieje się z naszym zdrowiem wiele powiedzą nam nasze dłonie. Nie ma to nic wspólnego z wróżeniem, kondycja rąk odzwierciedla niektóre problemy zdrowotne. Odczucia na naszych rękach i palcach wskazywać mogą na problemy w innych częściach ciała, to znaki ostrzegawcze których nie należy lekceważyć. Konkretne choroby lub niedobory żywieniowe mogą przejawiać się właśnie w ten sposób. Mrowienie w dłoniach może oznaczać niewystarczającą ilość witamin z grupy B (B1, B6, B12), oraz niedobory witaminy E. Najlepszym rozwiązaniem gdy często czujesz mrowienie dłoni są badania krwi, dowiesz się czy cierpisz z powodu braku witamin.

Jakie jeszcze problemy sygnalizują nam nasze dłonie?

Problemy z krążeniem

Drętwienie odczuwalne w opuszkach może wynikać z ucisku na nerw lub problemów z prawidłowym funkcjonowaniem układu krążenia. Oznaką choroby sercowo-naczyniowej często jest właśnie drętwienie rąk.

Odwodnienie

Paradoksalnie opuchnięte palce dłoni może powodować niewystarczająca ilość wody. Organizm zabezpieczając się przed utratą jej w dużej ilości zaczyna magazynować zapasy. Zbyt duża ilość soli w diecie może być jedną z przyczyn zatrzymania wody w naszym ciele.

Skrzywienia

Zwykle są efektem urazów ale mogą też świadczyć o zmianach reumatycznych. Choroby te w dużym stopniu grożą upośledzeniem sprawności fizycznej, lepiej zapobiegać i nie dopuścić do zaatakowania całego układu ruchu. Wcześnie odczytane wskazówki jakie wysyłają nam nasze dłonie pomogą zacząć działać już w pierwszej fazie choroby.

Alergia

Skóra dłoni w kontakcie z alergenem od razu da nam sygnał ostrzegawczy w postaci zaczerwienienia. Reakcja immunologiczna na antygen, na skórze dłoni najczęściej powodowana przez kontakt ze środkami czystości.

Problemy z kręgosłupem

Pojawiający się ból naszych palców to możliwy problem ze ścieżkami nerwowymi, kręgosłup często w ten sposób alarmuje o problemach z nim związanych. Wzmocnij mięśnie swoich pleców, wybierz się na basen lub profesjonalne zajęcia jogi.

Zespół cieśni nadgarstka

Drętwienie, ból i mrowienie w jednym czasie? Gdy odczujesz te objawy przyczyna może leżeć w uszkodzonych poszczególnych nerwach ramienia. Wymaga to odpowiedniego leczenia, najlepiej od razu skontaktować się z lekarzem i uniknąć trwałych uszkodzeń.

Objaw Raynauda

O poważnych chorobach dowiesz się z dłoni. Odczytasz alergie, odwodnienie i problemy z kręgosłupem
źródło: wikipedia.org

Charakterystyczne drętwienie palców u dłoni, czasem towarzyszy mu uczucie mrowienia. Zespół Raynauda może sygnalizować wiele poważnych chorób, między innymi: miażdżyca zarostowa kończyn, toczeń rumieniowaty układowy, reumatoidalne zapalenie stawów. Przy tym objawie, konieczna jest konsultacja z lekarzem!

Nasze dłonie działają jak centrum ostrzegawcze dla naszego ciała. W przypadku, kiedy zauważymy którykolwiek z wyżej wymienionych objawów, należy skonsultować się z lekarzem.