Kategorie Zdrowie

5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć zanim zażyjesz suplement diety. Zmienisz o nich zdanie

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom ponad 40% Amerykanów każdego dnia przyjmuje suplementy. Jest to kwota, którą Market Watch określa jako oszałamiający przemysł o wartości 37 miliardów dolarów. Pomimo tych liczb, rośnie liczba badań sugerujących, że suplementy są w większości niepotrzebne.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Suplementy diety czy naturalne witaminy? Wiadomo, jeżeli chodzi o wygodę, wystarczy połknąć tabelkę by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na niektóre witaminy. Ale czy warto? Czy wiesz, że do wprowadzenia suplementu diety na rynek potrzeba tylko zgody Głównego Inspektoratu Sanitarnego ? To co kupujemy w aptece nie oznacza, że zawsze jest przebadane. Obecnie większość suplementów diety dostępnych na naszym rynku ma niepotwierdzoną zawartość substancji. Suplement diety nie jest lekiem! Dlatego można go kupić obecnie wszędzie. Może warto w takim razie zamiast wydawać kolejne pieniądze na "lek wprowadzający w cudowne samopoczucie" pójść na spacer do warzywniaka i kupić świeże owoce o potwierdzonej zawartości witamin w składzie. Zapewniam, lepiej pomoże ?#farmacja #suplementydiety

Post udostępniony przez Studentka II roku farmacji (@studia.farmaceutyczne)

Jednym z poważniejszych problemów jest to, że nie robią dokładnie tego, co twierdzą, a przynajmniej nie to, do czego byliśmy przekonani, że zamierzają zrobić. Istnieje wiele mitów i nieporozumień dotyczących witamin i minerałów pod względem tego, co jest potrzebne, ile jest potrzebne i jakie są pozytywne i negatywne skutki uboczne

Istnieją uzasadnione powody, takie jak prawdziwy niedobór, które wymagają stosowania witamin i suplementów mineralnych. Porozmawiaj z lekarzem o tym, czy istnieje niedobór u Ciebie.

Oto niektóre z rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu przyjmowania suplementów.

#1 Pierwszym pytaniem, które możesz sobie zadać, jeśli chodzi o suplementy, jest to, czy ich potrzebujesz. Odpowiedź jest krótka

Chociaż większość ludzi jest w stanie uzyskać odpowiednią ilość witamin i minerałów z ich diety, istnieją pewne grupy, które mogą potrzebować suplementu. Na przykład Narodowy Instytut Zdrowia zauważa, że ​​możesz potrzebować dodatkowego wsparcia, jeśli jesteś w ciąży lub gdy jesteś weganką. W czasie ciąży uzyskanie wystarczającej ilości żelaza ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu wadom wrodzonym. Dodatkowo, weganie mogą nie mieć składników odżywczych znajdujących się głównie w białkach zwierzęcych, takich jak witamina B12.

#2 Nadmiar niektórych witamin i minerałów może mieć negatywne skutki

Ludzkie ciało potrzebuje witamin i minerałów, aby działać tak wydajnie, jak to tylko możliwe, ale tylko w pewnych ilościach. WebMd zauważa, że zbyt wiele z nich może być równie niebezpieczne. Nadmiar witaminy B6 może powodować ból nerwowy, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach mogą być toksyczne na wysokich poziomach, a zbyt duża ilość witaminy C może powodować nudności i biegunkę.

#3 Zrozum różnicę między witaminami rozpuszczalnymi w wodzie i rozpuszczalnymi w tłuszczach

Niektóre witaminy są rozpuszczalne w wodzie, co oznacza, że ​​organizm wykorzystuje to, czego potrzebuje i pozbywa się nadmiaru w moczu. Z drugiej strony, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach są przechowywane przez organizm przez długi czas. To są te, szczególnie witaminy A i K, które wymagają szczególnej uwagi, aby upewnić się, że nie zużywają więcej niż górny poziom spożycia.

#4 Niektóre witaminy mogą zmniejszyć skuteczność innych leków

Podczas rozmowy z lekarzem na temat tego, czy suplement jest odpowiedni dla Ciebie, jeden czynnik, na który powinien zwrócić uwagę, to przyjmowane innych leków.

Na przykład, witamina K może być niebezpieczna dla każdego, kto przyjmuje leki rozrzedzające krew, ponieważ może to zmniejszyć skuteczność. Podobnie, na chemioterapię mogą wpływać witaminy C i E. A ziele dziurawca, które samo w sobie jest uważane za leczenie łagodnych objawów depresji, może zmniejszyć skuteczność leków antydepresyjnych i antykoncepcyjnych.

#5 Prawdopodobnie nie potrzebujesz multiwitamin

Wielu Amerykanów zwraca się do multiwitamin, aby zapewnić im codzienne przyjmowanie wszystkich witamin i składników odżywczych. To jednak może nie być konieczne.

W badaniu Annals of Internal Medicine dokonano badań. Autorzy doszli do wniosku, że „nie było wyraźnych dowodów na korzystny wpływ suplementów na śmiertelność z jakiejkolwiek przyczyny, chorobę sercowo-naczyniową lub raka”.

Jako konsumenci, musimy dokładnie zbadać producentów i kupować wyłącznie suplementy z zaufanych źródeł. Firma Business Insider poinformowała wcześniej, że stwierdzono, że producenci suplementów używają skażonych produktów, drukują na etykiecie nieprawidłowe informacje o wartościach odżywczych i przesadzają z oświadczeniami o korzyściach zdrowotnych

Bądź czujny i nie daj się nabrać marketingowej maszynie. Prawdopodobnie będzie lepiej, jeżeli zadbasz o swoją dietę.

Źródło i fotografie: thisisinsider.com