Kategorie Wiadomości

Strzeż się przed niebezpiecznymi SMS. Policja ostrzega oszuści znów atakują.

Jakiś czas temu było głośno o nietypowych SMS, które otrzymywali Polacy. Dotyczyły one uregulowania należności za prąd. Krótki opis z kwotą jaką należy dopłacić. Zazwyczaj były to małe sumy i dołączony link, za pomocą, którego można dokonać wpłaty. Policja ostrzega przed podobnymi oszustwami.

Historia kobiety, która przez takie oszustwo, straciła sporo pieniędzy

Historia dotyczy 29-letniej mieszkanki Brzegu. Tak jak większość Polaków dostała SMS z prośbą uregulowania należności (4,27 zł) za pomocą linka, który przekieruje ją na odpowiednią stronę. Kobieta bez większego namysłu wykonała polecenie i kliknęła w odnośnik. Po przekierowaniu ją na stronę oszustów, nieświadoma niczego kobieta wprowadziła swoje dane do konta bankowego. Chwilę później dostała informacje z banku, że ktoś przypisał nowy numer telefonu do jej konta. Dopiero wtedy kobieta zdała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustwa. Jednak było już za późno. Oszuści praktycznie wyczyścili kobiecie konto, na którym miała 7 tys. złotych.

Historia ku przestrodze

Policja dostała dużo podobnych zgłoszeń dlatego postanowiła wydać ogłoszenie. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić w nieznane linki i co więcej nie można podawać nikomu swoich danych do konta czy kart płatniczych.

Źródła: www.dobreprogramy.pl