×

5 pokarmów, które skutecznie spowolnią proces starzenia

To, co wkładasz do ust wpływa na Twoje fizyczne i psychiczne funkcje. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tyjesz lub gubisz kilka kilogramów bez oczywistego powodu? Twoja dieta może mieć z tym coś wspólnego…

Twoja dieta wpływa również na Twój wiek. Dokładniej mówiąc, odgrywa ona rolę w tym, czy starzejesz się z gracją, czy też wykazuje oznaki wczesnego starzenia się

Chociaż nie możemy zapobiec wydłużeniu czasu, możemy być aktywni w zmniejszaniu fizycznych i mentalnych skutków starzenia się. Niektóre produkty spożywcze mogą pomóc ci starzeć się wolniej.

Zasadniczo, wszystkie pokarmy i napoje przechodzą przez żołądek, ostatecznie kończąc w Twoim jelicie cienkim. Twoje jelito cienkie rozkłada wszystko, co jesz i pijesz, na podstawowe składniki, w tym witaminy, minerały i składniki odżywcze.

Twoje jelita dostarczają witamin, składników mineralnych i składników odżywczych ze zdrowych pokarmów do komórek Twojego organizmu, które zapewniają pożywienie

Pokarmy bogate w białko zwiększają metabolizm, podczas gdy złożone i oczyszczone węglowodany – ponieważ są bardzo trudne do rozbicia – znacznie spowalniają metabolizm.

Kiedy tempo przemiany materii jest powolne, jesteś bardziej narażony na ryzyko wystąpienia wielu stanów chorobowych

Krótko mówiąc, zdrowa żywność pomaga utrzymać metabolizm. Natomiast fast food spowalnia metabolizm – zwiększa stan zapalny i sprzyja starzeniu…

poznaj 5 produktów spożywczych, które są konieczne do dobrego trawienia

#1 Fasola i soczewica są bogate w błonnik i białko, co przyczynia się do stabilizacji poziomu cukru we krwi

Włókno pomaga nam czuć się pełniej na dłużej, a białko pomaga budować mięśnie i spalać tłuszcz, zapewniając jednocześnie stałą dawkę energii. Być może najważniejsze, fasola ma niską skalę glikemiczną (czytaj: cukier), co oznacza, że ​​zapewniają powyższe korzyści bez powodowania stanu zapalnego lub spowolnienia metabolizmu. Obie pomagają spowolnić proces starzenia.

#2 Marchew jest jedną z najlepszych dostępnych produktów zdrowotnych, głównie ze względu na dużą pomoc beta-karotenu

Beta-karoten jest silnym przeciwutleniaczem, który chroni nasze komórki i DNA przed wolnymi rodnikami, takimi jak zanieczyszczenia środowiska. Wiadomo, że wolne rodniki powodują wczesne starzenie, a beta-karoten działa jako środek zapobiegawczy w tym zakresie. Marchew zawiera również odżywczy falcarinol, który ma właściwości przeciwnowotworowe.

Aby uzyskać jak najwięcej wartości odżywczej z marchwi, spróbuj zjeść je na surowo i w całości. Krojenie i gotowanie warzyw pozwala niektórym składnikom odżywczym „wyciekać”.

#3 Produkty pochodzące z soi, takie jak tofu, pomaga zapobiegać starzeniu się komórek

Tofu, ulubieniec wegetarian i wegan zawiera zdrową dawkę białka i niezbędnych aminokwasów! Tofu ma również gęstość mineralną, zawiera wapń, miedź, magnez, mangan, fosfor i cynk!

#4 Jak dobrze wiemy, choroby dotykające mózg i serce mają tendencję do celowania w starsze osoby

Dobrym rozwiązaniem jest zastąpienie części tego czerwonego mięsa, rybami słodkowodnymi, takimi jak łosoś, który dostarcza zdrowe kwasy tłuszczowe. Naukowcy twierdzą, że kwas tłuszczowy omega-3 może odeprzeć spadek zdolności poznawczych. Ryby słodkowodne są również naładowane potasem, co może pomóc w zapobieganiu rozwojowi chorób serca.

#5 Cytryny, limonki, grejpfruty, pomarańcze i mandarynki to jedne z najlepszych produktów, które spowalniają proces starzenia

Zawierają ładunek witaminy C, który ma właściwości przeciwutleniające, zwalczają infekcje i ograniczają stan zapalny. Zawiera przeciwstarzeniowe flawonoidy i karotenoidy.

Teraz już wiesz, jak przeciwdziałać starzeniu się. Pamiętaj, że ważne jest także picie odpowiedniej ilości wody oraz aktywność fizyczna. To wszystko ma wpływ na to, jak wyglądasz

Może Cię zainteresować